A Zaragozával sem bírtak Perlék

Újabb közvetlen riválistól szenvedett vereséget az Estudiantes, Perl ezúttal 9 percnyi játéklehetőséget kapott.

ACB Liga, alapszakasz, 8. forduló

Tecnyconta Zaragoza (4-4) – Movistar Estudiantes (2-5) 91-85

A múlt heti, Joventut elleni mérkőzése után újabb közvetlen riválissal találkozott az Estudiantes, és ahogy a badalonaiakkal, úgy a Zaragozával sem bírtak a madridiak. A hazaiak végig vezettek a találkozón, az első negyedben még csak néhány ponttal, a másodikban viszont már kétszámjegyű különbséget alakítottak ki Stan Okoye vezetésével (44-32). Innen aztán még visszajött egy labdabirtoklásnyi különbségre az Estudiantes, és ez a forgatókönyv még többször megismétlődött a második félidőben is, ám a Zaragoza mindig tudott újítani, és ez a hajrához közeledve sem volt másként. Perléknek nagyon hiányzott egy olyan vezér, mint a túloldalon Okoye vagy Renaldas Seibutis, így a végeredmény ellenére sem volt esélye a szoros végjátékra az Estudiantesnek.

Perl Zoltánnak közel 9 percnyi játékideje alatt nem volt rádobása, a magyar fiú statisztikai lapjára 1-1 gólpassza, kiharcolt és beütött faultja került.

A Zaragoza legjobb dobói: Okoye 19/12, Seibutis 18/6, Radovics 14, Vazquez 10
Az Estudiantes legjobb dobói: Clavell 18/9, Brizuela 15/3, Jankovics 14, Gentile 12