Az FC Barcelona kiharcolta a pályaelőnyt az Euroligában

Az Alba Berlin elleni meccsen Hanga Ádám fontos pillanatban lépett elő - még mindig csak a Barca helye biztos az Euroliga rájátszásában.

FC Barcelona - Alba Berlin 80-67

Szoros meccset játszott a Barcelona a német élcsapattal, akik az első negyed végén még vezettek, a félidőben is csak 45-40-es hátrányban voltak, sőt a negyedik negyed elején is csak 62-58-ra vezettek a katalánok. Ekkor azonban a meccs legjobbja, a 26 pontig jutó Nikola Mirotic, illetve Hanga Ádám vezetésével futott egy 9-0-t a Barca, onnantól pedig nem volt kérdés ki fog nyerni. A hazaiaknál Mirotic mellett Pierre Oriola, Brandon Davies és Kyle Kuric is elérte a 10 pontot, Nick Calathes 11 gólpasszt osztott ki - sok lábon álltak, míg a vendégeknél senki nem jutott el tíz egységig, így nehéz nyerni.

Hanga Ádám kezdőként kapott szerepet, közel 23 percet töltött a pályán, ami alatt 7 pontot (2/6 kétpontos, 1/2 tripla) dobott, akadt 3 lepattanója, 1 gólpassza 2-2 szerzett labdája és kiharcolt faultja, a mérleg másik serpenyőjében 2 beütött fault került.