Az olaszokat is felőrölte, továbbra is megállíthatatlan Szerbia

Most már azért szorosabb meccset játszottak a szerbek, de a második félidőben már Gallinariéknak sem volt ellenszerük.

D csoport

Olaszország - Szerbia 77-92 (23-28, 19-22, 15-20, 20-22)

A palánk alatt nyerték meg a szerbek. A harmadik negyed közepén döntöttek úgy a szerbek, hogy elég volt az olaszok ficánkolásából és visszanyúltak ahhoz, ami a második negyedben egyszer már működött nekik: folyamatosan kihasználták, hogy magasabbak, nehezebbek az olaszoknál, fizikálisan felőrölték ellenfelüket és sorra harcolták ki a faultokat. Ezzel egyrészt könnyű pontokhoz jutottak, másrészt elvették az olaszok ritmusát és kezükbe vették az irányítást, méghozzá úgy, hogy Jokics, vagy Milutinov a padon ült ebben az időszakban - olyanok kerültek elő, mint például Raduljica, az ő vezetésével (is) kontrollálta a meccset Szerbia. Ez az időszak pedig döntőnek bizonyult, ugyan a korábbi tízpontos előnyük kettőre csökkent, de ezzel a harcmodorral szépen visszaépítették a különbséget és 53-55 után 57-70-re módosították az állást, ezzel zárult a harmadik negyed. A záró etap elején még megpróbált valamit Olaszország, de Raduljica (nem egészen 8 perc alatt 12 pont, mindegyik büntetőből) vezetésével azonnal válaszolt és eldöntötte a küzdelmet Szerbia - 15-16 pont lett a különbség, itt megtörtek az olaszok és lezárult a derbi. Azt tegyük hozzá, hogy bár a magasemberek benti fölénye volt a döndőt faktor, Bogdan Bogdanovics parádés teljesítménye (31 pont, 6/11 tripla, 4 lepattanó, 5 gólpassz, 5 labdaszerzés) tette fel rá igazán a koronát.

Egy ideig tartották magukat az olaszok. Az első két és fél negyedben tulajdonképpen tartotta a lépést Olaszország, eleinte Hackett és Gentile, majd Belinelli vezetésével, egyéni villanásaival vették fel a kesztyűt, majd a harmadik játékrész elején Gallinari keze sült el és pillanatok alatt beszórt egymaga tizenegy pontot. Azonban ahogy a szerbek rendezték magukat fejben, úgy vált eszköztelenné az olasz válogatott, az első félidőben is volt már pár perc, amikor Jokics testi erejére és kiosztásaira építve pillanatok alatt jött egy 8-0-s szerb futás, majd az említett harmadik negyedbeli játék eldöntötte a küzdelmet. A fizikai, magasságbeli hátrányt nem lehetett végig ellensúlyozni, a Belinelli-Gentile-Hackett trió egyébként is kifulladt, Datome egyáltalán nem érkezett meg, Gallinari (26 pont, 8/13 mezőnyből, 8 lepattanó) pedig hiába volt jó, egymaga kevésnek bizonyult a több lábon álló, nagyon mély, nagyon sokoldalú szerbekkel szemben. Olaszország így a csoport második helyén jutott tovább.

Olaszország legjobb dobói: Gallinari 26/9, Belinelli 15/9, Hackett 13/6
Szerbia legjobb dobói: Bogdanovics 31/18, Jokics 15, Raduljica 12

fotó: fiba.basketball