BL: A sokoldalú Perl vezetésével 12 pontos előnyt szerzett az Estudiantes

A spanyolok nagy hátrányból fordítottak az első negyed után, a magyar válogatott kiválósága pedig a mezőny legjobb játékosa volt.

Ma este Bajnokok Ligája selejtezőt játszott a spanyol Movistar Estudiantes a svéd Norrköping Dolphins otthonában. A házigazda 22-11-es első negyeddel indított, ám a középső két felvonásban egyértelműen a hispánok akarata érvényesült, akik a záró 10 percre már 5 pontos előnnyel fordulhattak (51-56). A végjátékban nem volt nagyobb izgalom, az Estudiantes 74-62-re győzött, így topfavorit a továbbjutásra, hiszen hazai környezetben előnyből várhatja a visszavágót.

A mezőny legjobb játékosa Perl Zoltán volt ezen az estén. A magyar válogatott kiválósága majdnem 26 és fél perc alatt 10 pontot (5/7 dupla, 0/1 tripla), 6 gólpasszt, 3 pattanót, illetve 1-1 szerzett és eladott labdát, valamint blokkot tett a közösbe 3 személyi hiba mellett - 17 VAL-jával csapata és az egész mezőny legjobb teljesítményét nyújtotta.