Durázi Krisztofer parádéjával búcsúzott a Falco

A Falco a borzasztóan masszív dupla-dupláig (21 pont, 19 pattanó) jutó Durázi Krisztofer vezetésével a vártnak megfelelően nagyon sima győzelmet aratott a Karpos Szokolival szemben -  104 pontot dobtak a szombathelyiek, 61 ponttal nyertek.

FIBA Europe Cup, Első csoportkör, H csoport, 6. forduló
Karpos Szokoli (macedón, 0-6) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (magyar, 3-3) 43-104 (8-24, 13-32, 11-27, 11-21)

Karpos Szokoli: Atanaszov 10, Najdovszki 9/3, Szapundziev 8, Naumovszki 2, Zarevszki 6.
Csere: Pecalevszki 8, Jakimovszki -.

Falco: Govens 12/6, Perl 14, Váradi 10/3, Pustahvar 14/6, Zsigeranovics 6.
Csere: Kucsora 8, Durázi 21, Hódi 2, Norfleet 12/12, Dancsecs 5/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Az első pár percben egy kicsit nehezen indult be a Falco pontgyártásban, aztán viszont a Perl-Váradi-Pustahvar-Govens négyes vezetésével szépen érvényesítették a papírformát - mint ismert, a Szokoli anyagi gondok miatt teljesen szétesett, hét saját nevelésű játékossal álltak ki a meccsre. Az első negyed végén már Durázi Krisztofer is beszórt három pontot (8-24), sőt, a második felvonás eleje is a Falco fiatal játékosáról szólt, aki folyamatosan szerezte a kosarakat - ő és Govens volt előbb a vezér, a félidő végén pedig Norfleet, 35 pont volt a differencia a nagyszünetben (21-56).

Lényegében semmi kérdés nem volt a győztes kiléte felől, bár ezt már a találkozó előtt borítékolni lehetett a hazaiak háza tájáról érkező hírek után. Dancsecs András, Kucsora Csaba és Hódi Patrik is bőven kaptak játéklehetőséget, ez volt ennek a mérkőzésnek a leglényegesebb momentuma a magyar alakulat szempontjából. Érdemes kiemelni Durázi produkcióját - a 19 esztendős játékos nagyon masszív, 21 pontos, 19 pattanós dupla-duplát jegyzett, a leghasznosabb volt a VAL pontok (35) alapján. Végül 104-43-ra győzött a Falco, és szépen, a sorozat történetének legnagyobb különbségű győzelmével búcsúzott a FIBA Europe Cuptól - a CEZ Nymburk 2015/16-ban ugyanígy 61 ponttal (106-45) győzte le az ír Hiberniát, ezt a csúcsot állította most be a Falco.