Egy ponttal kapott ki Pozsonyban a PVSK

Az utolsó támadás a pécsieké volt, de kimaradt a dobás, ráadásul Quincy Diggs megsérült a végjátékban.

FIBA Europe Cup, A csoport, 1. forduló
BK Inter Bratislava (szlovák) - PVSK-VEOLIA 88-87 (25-15, 20-24, 21-25, 22-23)

A mérkőzés statisztikája ide kattintva tekinthető meg!

Fordulatos, izgalmas mérkőzést játszott Pozsonyban a FIBA Europe Cup első fordulójában a PVSK. Bár az első kosár Budimir révén a baranyaiaké volt, az kezdeti „ismerkedés” után robbantott a szlovák gárda, és 17-15 után egy 8-0-s szakasszal zárta az első negyedet (25-15). A második felvonásban gyakorlatilag kosárra kosár volt a válasz, hat és tíz pont között ingadozott a differencia – bár egyszer elléptek 44-32-re a házigazdák, de Ruják hármasával 45-39-ig sikerült zárkóznia a nagyszünetig Csirke Ferenc együttesének. A mecsekaljaiakat főként a 23 pontig jutó Aiken – Diggs duó húzta, na meg az 50%-os triplázás (6/12).
A fordulás után tovább lopta a távolságot a pécsi csapat, Smith szlalomozott a védők között ziccerig, 47-44-nél időt kellett kérnie a hazai mesternek. Smith azonban elkapta a fonalat, egy saroktriplával egalizált úgy, hogy közben oda is ütöttek neki, büntetőjével pedig már a PVSK-nál volt az előny (51-52). Erre egy 8-2-es etappal válaszolt a szlovák gárda, majd egy 8-0-s pécsi futás következett – eléggé hullámzó volt a meccs. Az utolsó öt perc 75-74-es hazai vezetéssel érkezett el, Pongó dobott egy fontos hárompontost, majd zónával igyekezett megzavarni a Bratislavát a magyar együttes. Alig egy perc volt már csak hátra, amikor Diggs egy betörést követően lesántikált a pályáról, egy pillanatra furcsa szögben állt az amerikai bedobó térde – remélhetőleg nem komoly a baj. A végjátékot így nélküle kellett lehoznia csapatának, és Aiken hatalmas zsákolásával meg is volt az esély a győzelemre, 87-86-ra vezettek a baranyaiak 37 másodperccel a rendes játékidő vége előtt. Egy támadópattanót követően azonban Funderburk talált utat a gyűrűig, nem is hibázott közelről, utolsó akcióját pedig elpuskázta a Pécs – győzelmi esélye volt Csirke Ferenc alakulatának, de végül nem jött össze az idegenbeli siker.

A PVSK legjobb dobói: Aiken 20/6, Diggs 16/9, Budimir 16/3.
A Bratislava legjobb dobói: Funderburk 24/6, Batka 14/3, Skinner 13.