FIBA EC: 8 pontos vereséget szenvedett a Pécs

A Benfica a második negyedben eldöntötte a mérkőzés kimenetelét, a Diggs nélkül felálló Pécs azonban komoly tartásról tett tanúbizonyságot.

FIBA Europe Cup, Első csoportkör, A csoport, 2. forduló
PVSK-VEOLIA (0-2) - SL Benfica (2-0) 81-89 (20-22, 13-31, 21-22, 27-14)

PVSK: Pongó 10, Ruják 2, Smith 15/9, Budimir 10/6, Aiken 11.
Csere: Csirics 10, Bíró 9/3, Antóni 9/9, Horti 5, Kocsis -.

Benfica: Murry 16/6, Silva 3/3, Downs 9/3, Hollis 14/6, McGhee 12.
Csere: Barroso 16/12, Coleman 7, Gomes -, Hallman 7, Delgado 2, Lisboa 3.

A meccs teljes statisztikája ezen a linken elérhető!

Murry és Damian Hollis vezetésével jobban kezdett a Benfica - Csirke Ferencnek nagyon hamar időt kellett kérnie, de a sérült Diggset ezúttal is nélkülöző mecsekaljai gárda szűk három és fél perc alatt ennek ellenére is 13-4-es hátrányba került. Összekapta magát a hazai csapat, Pongó Máté, Smith és Csirics kosaraival két pontra zárkózott a pécsi alakulat, és a negyed második felében végig 2-4 pont között mozgott a különbség (20-22). A második felvonás, főleg annak a közepe egyértelműen a vendégeké volt sajnos: beakadt néhány portugál tripla, Colemant pedig nem sikerült megfogni. Az első három és fél perc után megint elhúztak a luzitánok (23-34), de ezt követően ezúttal nem tudott váltani a Pécs, és 20 pontra nőtt a differencia a nagyszünetre (33-53).

A fordulást követően nagyszerűen jött ki az öltözőből a magyar csapat, 13 pontra visszajött a meccsbe, és vezettek néhány szép akciót is Smith-ék. Úgy tűnt azonban, hogy ez sokat kivett a PVSK-ból: a Benfica ritmust váltott, 23 pontos előnye is volt, így gyakorlatilag végleg eldöntötte a találkozót ebben a szakaszban (54-75). A záró felvonásban csak a különbség volt a kérdés, a pécsiek azonban megmutatták, milyen tartásuk van. Bíró Levente különösen élt ebben a 10 percben, de a hazaiak minden pályára kerülő játékosa megtett mindent, hogy a lehető legszebb legyen a meccs vége. A végeredmény Horti Bálint három büntetőjével alakult ki: a Pécs 88-81-re kikapott ugyan, de emelt fővel hagyhatta el a pályát első hazai nemzetközi mérkőzése után, amit a pécsi szurkolók hangos tapssal jutalmaztak.