FIBA EC: Otthon szenvedte el első vereségét a Körmend

A Varnadót nélkülöző vasiak már nem veretlenek a nemzetközi kupában.

FIBA Europe Cup, csoportkör
Egis Körmend - Bakken Bears 80-86 (25-21, 16-20, 19-19, 20-26)

Durázi csak átmenetileg pörgette fel a Körmendet. Jordon Varnado nem lépett pályára ezen a mérkőzésen, a helyén Durázi Krisztofer került be a kezdőbe, a fiatal erőcsatár pedig nagyon hamar letette a névjegyét: 5-12 után egy 19-3-as rohanással vette át a vezetést az MTE, ebből pedig Durázi 9 pontot vállalt magára - az első negyedben 12 pont és 4 lepattanó jött tőle, 25-21-re vezetett a Körmend. A magyar játékos azonban ezt követően már eléggé eltűnt (csak öt pontot és két lepattanót jegyzett), csapata pedig nem tudta megőrizni előnyét - a hatfős érdemi rotációhoz Takács Kristóf csatlakozott, illetve Németh Ákos és Stefan Filipovic került még pályára egy-két perc erejéig, de ez nem bizonyult elégnek a sikerhez. Sokáig tartották az egálközeli állást, Taylor (14 pont, 12 lepattanó) és Turner (18 pont, 10 gólpassz) is dupla-duplázott, Edwards és Kastrati is elérte a tízpontos határt, de Ferencz Csaba nem tudott segíteni (2 pont, 0/5 tripla), a Bakken pedig 50% felett tüzelt mezőnyből és 40% felett triplázott. A negyedik negyedben ráadásul nagyon fontos időszakban estek átmenetileg össze a vasiak, 73-74 után egy 9-2-t futott a vendégcsapat és innen már nem volt visszaút - Edwards villant még kétszer, de ez nem bizonyult elégnek, így a Körmend elszenvedte idei első vereségét a FIBA Europe Cupban.

Még nincs meg a továbbjutás. A 3-0-s rajt ellenére ezzel a vereséggel egyelőre nem jutott tovább a következő körbe Matthias Zollner együttese - a finn Kataja dupla hosszabbításban legyőzte a Warszavát, így ez utóbbi két együttes egyaránt 1-3-mal áll, míg a Körmend és a Bakken 3-1-gyel, úgyhogy matematikailag még bármi elképzelhető a folytatásban. A Körmend jövő héten a Warszavához látogat, majd két hét múlva a Kataja vendége lesz a társaság.

A Körmend legjobb dobói: Turner 18/3, Durázi 17/6, Edwards 16/6
A Bakken Bears legjobb dobói: Hilliard 19/9, Evans 16/3, Jukic 14/6, Diouf 14/3

fotó: fiba.basketball