FIBA EC: Tükörsima kettős sikerrel jutott tovább a Körmend

Az Egis Körmend együttese másodjára is nagyon simán győzte le a svéd Boras Basketet a FIBA Europe Cup első selejtezőkörében, így tükörsima kettős győzelemmel jutottak tovább a vasi piros-feketék a következő körbe.

FIBA Europe Cup, Első selejtezőkör, 2. mérkőzés
Egis Körmend (magyar) - Boras Basket (svéd) 85-72 (19-20, 25-12, 20-20, 21-20)

KÖRMEND: Wright 9/3, Fanning 12/6,Ferencz 9/9, Davis 11/3, Tuoyo 2.
Csere: Hollins 15/3, Koch 6, Horti 6, Halász 4, Németh Á. 5/3, Bán 4, Oroszi B. 2.
Vezetőedző: Gasper Potocnik

BORAS: J. Person 4, A. Person 18/15, Andersson 5/3, Bisping 13/6, Smith 4.
Csere: Gunnarson 5/3, Johansson 6/6, Mornar 11, Lundstedt 4, Palm 2.
Vezetőedző: Henrik Svensson

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken fogjátok megtalálni!

Továbbjutott: Kettős győzelemmel az Egis Körmend

Hidegzuhany volt a találkozó első néhány perce a Körmend számára - az első percben Bisping 3+1-es akciót értékesített, Andreas Person pedig triplát dobott, majd Smith kosarával már 9 pontos hátrányban voltak a hazaiak két és fél perc után (0-9). Fanning révén kezdett éledezni a magyar alakulat, Ferencz Csaba triplájával pedig három pontra jöttek vissza a negyed feléig (8-11). Jonathan Person pontjaival még egyszer elléptek a svédek (8-15), de a felvonás utolsó bő két percében amerikai légiósai kosaraival egyetlen pontra zárkózott a Körmend (19-20).

Hollins, Koch és Fanning is betaláltak a második felvonás elején, ez egy 15-2-es körmendi szakaszt jelentett összességében (25-20). Mornar segítségével tapadt ideig-óráig a Boras a vasiakra, de Fanning, majd Wright, Davis és Halász révén 12 ponttal húzott el ellenfelétől a magyar együttes (37-25). A svédek triplákkal tartották magukat és hátrányukat is, de közelebb nem tudtak kerülni a Körmendhez (44-32).

A fordulás után nem sokat változott a mérkőzés összképe - a Körmend tartotta előnyét, a Boras pedig bár mindent megpróbált, amire erejéből tellett, érződött, hogy ők is tudják, összesítésben 30 pontos hátrányból nem fognak visszajönni. Ettől függetlenül nem adták fel, tartották hátrányukat (64-52), amely a negyedik negyed elején 19 pontosra nőtt (71-52). A végjátékban aztán a svédek továbbra sem álltak le, míg Gasper Potocnik mindenkinek lehetőséget adott már. Steven Davis megint megsérült (ő az első találkozót kihagyta), ami azért nem a legjobb hír a vasiak számára, de Ferenczék így is nagyon simán, 85-72-re győztek, kettős győzelemmel jutottak tovább a következő kanyarba, ahol a Steaua Bukarest lesz az ellenfelük.