Filipovity dupla-duplája is kellett a Pesaro sikeréhez

A marcheiek csak a hosszabbítást követően tudták két vállra fektetni a Sassari csapatát az Olasz Kupa negyeddöntőjében.

fotó: Victoria Libertas Pesaro Basket

Olasz Kupa negyeddöntő:

Banco di Sardegna Sassari – Carpegna Prosciutto Pesaro 110-115 – hosszabbítás után

Szinte végig fej-fej mellett haladt a két gárda, bár az első három negyedet tekintve inkább a Sassari akarata érvényesült, akik Eimantas Bendzius (22 pont, 4 lepattanó) és Marco Spissu (20 pont, 10 lepattanó, 9 gólpassz) vezérletével próbálták megtörni a Pesaro ellenállását, sikertelenül. A záró tíz percben rákapcsoltak Filipovityék, elsősorban Justin Robinson (27 pont, 6 gólpassz) és Henri Drell (23 pont, 5 lepattanó) mutatta az irányt, melynek eredményeképpen előbb kiharcolták a hosszabbítást, majd a mérkőzést is megnyerték, ezzel pedig bejutottak az Olasz Kupa elődöntőjébe, ahol a Happy Casa Brindisi vár rájuk.

Filipovity Márkó szokás szerint ezúttal is a kezdőben kapott helyet, bő 35 percet tölthetett a pályán, melynek során eljutott 12 pontig (3/8 kétpontos, 1/6 hárompontos, 3/3 büntető), leszedett 13 lepattanót illetve volt 2 gólpassza és 1 blokkja is.