Filipovity Márkó nagyszerűen mutatkozott be az olasz első osztályban

A Pesaro szoros meccset játszott a Sassarival.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 1. forduló:

VL Pesaro - Sassari 85-95

A nyitófordulóban a Sassarit fogadta a Pesaro, és a mérkőzés gyakorlatilag az elejétől a végéig nagyon szorosan alakult. A hazai oldalon öten, köztük a veterán olimpiai bajnok Carlos Delfino érték el a 10 pontot,  vendégeknél szintén öten jutottak ilyan magasságokig, de náluk a litván és horvát válogatott Bendzius, illetve Miro Bilan még rátett egy lapáttal a hajrában, ahol a szardíniaiak el tudtak lépni ellenfelüktől.

Filipovity Márkó kezdőként kapott szerepet a Pesaróban, két faultja miatt az első félidőben keveset játszott, fordulás után viszont bepótolta a hiányzó időt, végül több, mint 24 percet töltött a pályán. Ez idő alatt 13 pontot (3/3 kétpontos, 2/6 tripla, 1/2 büntető) szerzett, emellett 3 lepattanó, 2 szerzett és egy eladott labda, illetve 2-2 beütött és kiharcolt személyi hiba került a neve mellé - összességében 12 VAL-t hozott össze, ami csapatában a harmadik legjobb értéknek bizonyult.