Filipovity ponterős játéka ellenére is kikapott a Pesaro

A magyar válogatott játékos kiemelkedett a csapatából.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 23. forduló:

Carpegna Prosciutto Pesaro - Virtus Segafredo Bologna 70-75 (9-15, 19-22, 21-20, 21-18)

Gyengén kezdték a hazaiak a mérkőzést, szinte egyáltalán nem tudtak veszélyeztetni támadásban, és ezt a Bologna ki is használta, a 2. negyedre már többnyire 10 pont fölötti előnyük volt, egy ponton 23-36-ot is mutatott az eredményjelző. A fordulás után is igyekeztek őrizni az előnyüket, de egyre több gondot okozott a vendégeknek Filipovity Márkó őrzése, akinek a vezérletével a 4. negyed elején 59-59-nél utolérte ellenfelét a Pesaro. Ezt követően a vezetést is át tudták venni a hazaiak, de az utolsó percekben mégis a Bologna tudta a maga javára fordítani a mérkőzést, így végül ők örülhettek a győzelemnek.

Filipovity Márkó a Pesaro legjobbjaként tündökölt, 30 perc alatt 25 pontot szerzett, és leginkább neki köszönhette csapata, hogy a 2. félidőben vissza tudott jönni a meccsbe. Kintről-bentről veszélyesen játszott a magyar válogatott kosaras, 4/7 kétpontosát, 4/9 hárompontosát és 5/7 büntetőjét süllyesztette el. A mezőnymunkából 3 lepattanóval vette ki a részét, 23-as indexével a csapata és a mezőny második legjobbja lett.