Filipovity-parádé, Pesaro-győzelem

A magyar válogatott erőcsatára csapata vezéreként, a mezőny legjobbjaként 23 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával vezette 18 pontos idegenbeli sikerre övéit.

Olasz bajnokság, 3. forduló
Umana Reyer Venezia (2-1) - Carpegna Prosciutto Basket Pesaro (1-2) 72-90 (23-19, 15-22, 17-23, 17-26)

Jobban kezdte a meccset a hazai együttes, amely vezetett már 9 ponttal is az első felvonásban (23-14). Filipovity Márkó kezdő volt, de még az első percben lecserélték. A hetedik percben került vissza a pályára, és azonnal csapata élére állt. A Pesaro nagyban neki köszönhetően 4 pontra hozta vissza magát az első 10 perc végére (23-19), majd Filipovity duplájával a 14. percben már vezetett (27-28). A magyar válogatott erőcsatára a félidőben 12 ponttal és 5 pattanóval a mezőny legjobbja volt (16 VAL), az eddig nyeretlen vendég együttes pedig 3 pontos előnyt birtokolt a nagyszünetben (38-41). A fordulást követően nem változott a játék összképe: a Pesaro lendületben maradt, a 24. percben már 10 ponttal vezetett, és a záró játékrészre fordulva is őrizte magabiztos fórját (55-64). A végjátékra lényegében semmilyen izgalom nem maradt, a vendégek simán megtartották, sőt, tovább növelték a két együttes közötti különbséget - végül 90-72-re győzött a Pesaro.

Filipovity Márkó kevesebb mint 27 perc alatt 23 pontot (3/4 dupla, 5/8 tripla), 10 pattanót, 2 gólpasszt, 2-2 szerzett és eladott labdát, illetve 2-2 beütött és kiharcolt faultot jegyzett, ami 30 VAL-nak felelt meg - pontokban és VAL-ban is a mezőny legjobbja volt.

A Venezia legjobb dobói: Tonut 17/3, Watt 14, Fotu 11.
A Pesaro legjobb dobói: Filipovity Márkó 23/15, Massenat 22/9, Cain 11, Filloy 11/3.