Finnországi vereségével csoportmásodik a Körmend

Bár a harmadik negyedben remekül játszott a vasi gárda, a végjáték a Katajáé lett, így a második helyet szerezte meg csoportjában az MTE.

FIBA Europe Cup, H csoport, 6. forduló
Kataja Basket (finn, 2-4) - Egis Körmend (4-2) 95-91 (25-26, 24-14, 21-34, 25-17)

A mérkőzés részletes statisztikája ide kattintva érhető el!

Ellentétes mérleggel álló csapatok mérkőztek meg Finnországban, az 1-4-gyel álló Kataja Basket a 4 győzelem mellett egyetlen vereséget begyűjtő Egis Körmend gárdáját fogadta. A vasiak számára volt már csak tétje a találkozónak, hiszen egy esetleges siker akár csoportgyőzelmet is jelenthetett Matthias Zollner alakulatának. Kiegyenlített játékot hozott az első negyed, Kastrati és Varnado is beköszöntek távolról, de a kissé szellős védekezést a finnek is megbüntették - végül Justin Edwards ziccerével a magyar csapat húzta be a játékrészt (25-26). A folytatásban rákapcsolt a Kataja, Leppanen triplájával már a házigazdáknál volt az előny - kapkodóvá vált a piros-feketék játéka az etap közepén, 27-31-ről egy 14-0-s futással megléptek az északiak. 49-35 után a félidő utolsó öt pontját a Körmend szerezte, így be tudtak jönni tíz alá a vendégek a nagyszünetre - az első húsz perc során 16/18 duplát értékesítő Kataja azonban így is jobb szájízzel mehetett pihenőre. A térfélcserét követően egy darabig tartotta magát a kétszámjegyű hazai fór, 59-49 után azonban most a vasiak kapták el a fonalat, és a Taylor - Turner - Edwards trió vezérletével egy 15-2-es futást produkáltak. Az időkérés sem segített a finneken, lendületbe jött a magyar együttes, és csaknem megduplázta első félidőben elért pontjai számát - 70-74-ről kezdődhetett a záró felvonás. Itt ugyan Varnado és Durázi kosaraival kezdett a Zollner-legénység, de egy 8-0-s rohammal egyenlített a Kataja - izgalmas végjátéknak néztünk elébe. Három perccel a vége előtt Leppanen újabb hármasa törte meg az egyenlő állást, 86-83-ra mentek a házigazdák. Bár Kastrati is betalált távolról, innen már adta ki kezéből minimális előnyét a finn gárda, 95-91-re legyőzte a körmendieket - a másik meccsen a Bakken 77-74-re legyőzte a lengyeleket, ezzel a dánok nyerték a H csoportot.

A Kataja legjobb dobói: Calhoun 25/9, Ogungbemi-Jackson 17/3, Leppanen 14/12.
A Körmend legjobb dobói: Varnado 18/6, Durázi 15/3, Edwards 14/3, Turner 14.