Hanga Ádám vezette győzelemre a Realt

Válogatott klasszisunk korábbi csapata, a Baskonia otthonában aratott nagyon magabiztos győzelmet a madridi gárda.

ACB Liga, alapszakasz, 8. forduló

Bitci Baskonia Vitoria-Gasteiz (3-5) – Real Madrid (7-1) 65-83

A Real Madrid és a Baskonia is orosz túrán vett részt a hétközi dupla Euroliga-forduló során, mindketten a Zenittel és a Kazannyal néztek farkasszemet. Hangáék felemás sikerrel vették az akadályokat, a baszkok pedig mindkétszer simán kikaptak, és az igazán aggasztó számukra a 69 illetve 54 dobott pontjuk lehetett. Finoman fogalmazva ezúttal sem tündökölt az Ivanovics-csapat, a félidőben 26-39 volt az állás, Hanga triplájával pedig 20 pont fölé nőtt a különbség. Idejekorán eldőlt a forduló rangadója, nagyon könnyed győzelmet arattak a madridiak.

Hanga Ádám újra kezdőként kapott szerepet és a néhány csendesebb meccse után ismét igazi vezére tudott lenni a Real Madridnak. 22 perc alatt 12 pont (3/1 dupla, 5/2 tripla, 4/4 büntető), 5 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett labda, 1 beütött és 3 kiharcolt fault került a neve mellé, ez összesen 17 VAL-t ért, ami holtversenyben a legtöbb volt a fővárosiaknál.

A Baskonia legjobb dobói: Sedekerskis 11/6, Kurucs 10/6, Baldwin 10
A Real Madrid legjobb dobói: Yabusele 14/6, Hanga 12/6, Poirier 12/3, Tavares 12