Hanga átlendült a holtponton

Ma kora délután Badalonában mérkőzött meg a patinás Joventut ellen Hanga Ádám és csapata, az Assignia Manresa. Honfitársunk klubja továbbra is nyeretlen, mivel nem sikerült bevennie a katalán rivális várát sem, de legalább annak örülhetünk, hogy pár gyengébb produkciót követően, s a migrénes problémák leküzdése után ma újra a korábban megszokott, agresszív, hatékony és ponterős Hanga Ádámot láthatta a közönség.

A magyar légiós csereként pályára lépve összesen 22:28 percet tartózkodott a parketten, s bizony becsülettel termelt ez alatt, hiszen 11 ponttal, 3 lepattanóval és 2 gólpasszal zárt, valamint 1 szép dobásblokkolása is volt és 1 labdát is elcsent az ellenféltől. Pontjait 8-ból 3-as mezőnymutatóval érte el, triplával 4-szer próbálkozott, 2-szer be is talált kívülről, továbbá a büntetővonalról sem remegett meg a keze (3-ból 3). A negatív oldalra 2 labdaeladás került a statisztikai rovatba, valamint 2 faultot ütött, de 3-at ki is harcolt. 12-es VAL értékmutatójával második legjobb volt csapatán belül a 19-cel záró Troy DeVries mögött, az egész mezőnyben pedig a negyedik legjobb volt Hanga a 22-őt elérő Tony Gaffney és a 21-es mutatót összehozó Ehambe után. A csereként beálló badalonai bedobó egyébként élete meccsét játszotta 10-ből 7 értékesített hárompontosával és 24 dobott pontjával.

Ádám a második negyed közepén lépett először pályára, s ugyan egy rossz megoldással, eladott labdával kezdett, ám aztán egy fontos szituációban előbb támadó pattanót szerzett, majd bevert egy triplát. 20 - 15-re mentek ekkor a vendégek, úgy festett, hogy a jó kezdés megvan, ahogy a múlthéten is, de a holtpont még hamarabb jött. Az érdekes módon sem a két "alap" irányítót, Javi Rodriguezt, illetve Alex Hernandezt, sem pedig a sokszor egyesben is használt Hangát nem a kezdőkkel küldte fel a parkettre Jaume Ponsarnau mester, s ez bizony az egyébként is formálódó manresaiak támadójátékára rá is nyomta a bélyegét, de honfitársunk beküldésével megvolt az extra lendület, amivel rövidtávon lehetett operálni.

A magyar válogatott ásza a második etap elején is aktív volt, mivel előbb egy gyönyörű gólpasszt osztott ki Asselinnek, majd ő maga gyötört a gyűrűbe egy ketteset faulttal együtt, s a bónusz büntetőt is higgadtan értékesítette. Ekkor újra vezetett a Manresa, de jött az első gödör, a 19. percben már 7-tel is vezetett a Joventut, ám szerencsére visszaszerezte a momentumot a Ponsarnau-legénység, amihez egy újabb Hanga-fél tripla is kellett, s 42 - 40-re feljött a DeVries - Hanga páros húzta Manresa.

Nem nagyon ment viszont a fordulás után a vendégeknek, s honfitársunk is elhibázott pár lehetőséget ekkoriban, de legalább a kiharcolt faultja utáni büntetőket értékesíteni tudta, ami előtt közvetlenül egy hatalmas blokkot osztott ki az ellenfél fiatal centerének Kuzmic-nak. 59 - 44-nél már kezdett eldőlni a csata, Ponsarnau mester megint nem tudott időben közbeavatkozni, s Ádám is a kispadra került.

A negyedik 10 percben már inkább csak szenvedés és küzdelem volt a pályán, mint kosárlabda, a 7(!) triplát beverő Ehambe és társai ezzel meg is szerezték a győzelmet, Hangáék pedig három forduló után nyeretlenül utolsók a 18 csapatos mezőnyben.

A Manresa legközelebb jövő vasárnap lép pályára, méghozzá hazai környezetben a Valladolid ellen, 19:00-ás kezdéssel.

Joventut Badalona - Assignia Manresa 83 - 71 (17-20, 25-20, 23-14, 18-17)

Spanyol bajnokság, 3. forduló, Badalona

Badalona: Oliver 4/3, Barrera 4, Quezada 13/9, Gaffney 10, Savane 4. Csere: Ehambe 24/21, C. Fischer 11/9, Kuzmic 6, Ventura 4, Llovet 4.

Manresa: Arteaga 9, DeVries 18/12, Arco 9/3, Ramsdell 5/3, Asselin 10. Csere: Hernandez -, Yanev 2, Hanga 11/6, Palsson 2, J. Rodriguez 5/3.

A mérkőzés videós összefoglalója erre a linkre kattintva nézhető meg!