Hanga kihagyta a volt csapata elleni meccset

A Barcelona egy félidő alatt eldöntötte a Manresa elleni találkozót, amit Hanga Ádám nélkül vívtak meg a listavezető katalánok.

ACB Liga, alapszakasz, 25. forduló

FC Barcelona Lassa (21-4) – BAXI Manresa (13-12) 107-71

A csütörtöki Buducsnoszt elleni Euroliga-meccsre nemcsak hogy visszatért Hanga Ádám, hanem egyenesen a Barcelona legjobbja volt. A hétvégi bajnokit viszont ismét kiülte válogatottunk kiválósága, amit első külföldi csapata, a Manresa ellen vívott meg a listavezető sztárcsapat. Tette mindezt nagy sikerrel, hiszen egy félidő alatt minden lényegi kérdés eldőlt az egyébként playoff-helyen álló szintén katalán tartományi rivális ellen. A Barca elsősorban Chris Singleton tripláinak köszönhetően nagyon erősen, 32-12-vel kezdte a meccset, majd egy újabb roham után a félidőhöz közeledve már 50-32 állt a Palau Blaugrana eredményjelzőjén. A hazaiak innentől magabiztosan tartották vezetésüket, Pesics mester pedig minden játékosának megfelelő játékidőt tudott biztosítani.

A Barcelona legjobb dobói: Singleton 15/15, Kuric 15/9, Oriolo 13/3, Heurtel 11/3, Ribas 10/6, Pustovyi 10
A Manresa legjobb dobói: Tomas 10/6, Lundberg, Murphy 10/3-10/3, Lalanne 10