Hanga nagyot játszott a hajrában, de csapata alulmaradt

Óriási derbit játszott honfitársunk klubja, az Avellino Bolognában, de egyetlen ponttal kikapott válogatottunk remeklése ellenére is

Virtus Bologna - Sidigas Avellino 77 - 76

A derbi sokáig a 19-et szóró ex-bostoni Allan Ray fémjelezte házigazdák szája íze szerint alakult, ám 10 egységnyi félidei hátránya után nagyon összekapta magát Frank Vitucci legénysége és a gyűrűt agresszívan támadó s az ellenfél legjobbját a végjáték előtt ki is pontozó Hanga, valamint a magát végre szépen összeszedő Trasolini (14 pont, 4 lepattanó) vezetésével gyorsan egál derbit csinált a két kupa-nyolcasdöntőre pályázó alakulat párharcából a harmadik etap közepére.

Onnantól nem tudott igazán elszakadni egymástól egyik fél sem, a hajrában pedig két nagyon fontos kosarat is szerzett Laboral Kutxából Olaszországba kölcsönbe adott játékosunk, ám végül két egységnyi Avellino-előnynél 22 másodperccel a vége előtt Fontecchio verte be azt a triplát, melyre már nem érkezett válasz a vendégektől, ugyanis Sundiata Gaines nem tudta megoldani a meccslabdát jelentő utolsó helyzetet.

Hanga Ádám kezdőként pályára lépve összesen 24 percet kapott, ami alatt 13 pontot szórt 6/10-es mezőnyözéssel (0/2 triplából) és 1/3-as büntetőzéssel, ezen felül volt 5 lepattanója, 4 szerzett labdája, 2 gólpassza és 3 kiharcolt faultja is, viszont 5 labdát is eladott.

Az újra negatív mérleggel (4-5) álló Avellino legközelebb szombaton 20:30-tól fogadja a Hangát két éve majdnem leigazoló Virtus Romát, mely abban az említett, ezüstéremmel végződő szezonban Lóránt Pétert is soraiban tudhatta.

A Bologna legjobb dobói: Ray 19/3, Gaddy 13/3, O. White 12/3
Az Avellino legjobb dobói: Trasolini 14, Hanga 13, Gaines 12/3