Hanga vezetésével győzött a Barca

Hanga Ádám alig több mint 15 percet töltött a parkettán, mégis csapata legjobb VAL-mutatójával végzett, és a harmadik negyed végén neki köszönhetően fordított végleg a Barca, amely 74-72-re győzött végül a Joventut otthonában.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 2. forduló
Divina Seguros Joventut (0-1) - FC Barcelona Lassa (2-0) 72-74 (20-26, 17-11, 13-17, 22-20)

Moerman révén jobban kezdett a Barca, a harmadik percben már 7 ponttal is vezettek (5-12), és az egész első negyedben jobban álltak a gránátvörös-kékek - Pressey és Koponen kosaraival 6 pontos előnyre tettek szert 10 perc játék után (20-26). A második negyedben sem változott sokat a játék összképe, Sanders vette át az irányítást Sito Alonso csapatánál, és a felvonás felénél 8 ponttal álltak jobban a katalánok (28-36). A félidő utolsó öt percében azonban összesen egy pontot szereztek, így a nagyszünetre egyenlített a Joventut (37-37).

A fordulás után öt ponttal is megléptek a hazaiak (44-39), ekkor Seraphin tartotta a lelket a Barcelonában, a játékrész utolsó három percében azonban jött Hanga nagy sorozata - 50-46 után egymaga 7 pontot szerzett két perc alatt, neki köszönhetően fordított csapata a záró 10 perc előtt (50-54). Egyenlített ugyan a vendéglátó a negyedik negyed elején, de Seraphin két duplája, valamint Ribas, Heurtel és Sanders hármasai után már 10 pont is volt a differencia (57-67), Ventura kosaraival három pontra zárkózott a Joventut a 37. percre (64-67), de Sanders és Seraphin gondoskodtak róla, hogy ennél közelebb ne érjenek a hazaiak - bár Kulvietis a legvégén dobott még egy hármast, 74-72-re így is a Barcelona nyert.

Hanga Ádám ezúttal alig több mint 15 percet töltött a parkettán, de 9 pontot (2/5 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető), 4 pattanót, 1 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, valamint 1 beütött és 3 kiharcolt faultot így is jegyzett. 13 VAL-lal csapata legjobb volt, emellett a harmadik negyed végén lényegében neki köszönhetően fordított a Barca.

A Joventut legjobb dobói: Kulvietis 16/9, Richard 11/3, Gielo 10/6, Ventura 10/3.
A Barcelona legjobb dobói: Seraphin 14, Sanders 13/6, Moerman 11/9.