Hangáék nyertek, Roscóék épphogy kikaptak a Barcától

Hanga Ádámék győzelemmel fejezték be az alapszakaszt, kiütötték a Montakit Fuenlabradát, Rosco Allenék pedig szoros meccsen kaptak ki a Barcelonától.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 34. forduló

Baskonia Vitoria Gasteiz (23-9) - Montakit Fuenlabdrada (12-20)  103-66 (29-13, 24-16, 19-23, 31-14)

A Baskonia lényegében az első negyedben lerendezte a Fuenlabdrada elleni összecsapást, a félidőben már 22 ponttal álltak jobban a hazaiak, és a negyedik negyedben még rátettek egy lapáttal a különbségre, így végül 37 ponttal diadalmaskodtak. Hanga Ádám kevesebb mint 25 perc alatt 18 pontot szórt (4/4 dupla, 3/5 dupla, 1/1 büntető), volt 5 pattanója, 2 gólpassza, 1 eladott és 2 szerzett labdája, 1 blokkja, 1 beütött és 4 kiharcolt személyi hibája volt, ezzel 28  VAL-t ért el.

Rio Natura Monbus Obradoiro (11-21) - FC Barcelona Lassa (22-10)  71-76 (13-22, 21-14, 18-23, 19-17)

Az Obradoiro elég komoly csatára kényszerítette a sokkal esélyesebb Barcelonát, hiszen az első negyedben összeszedett hátrányát a félidőre gyakorlatilag eltüntette. A Barca ugyan ellépett a házigazdától a záró 10 perc előtt, de a hazaiak többször visszajöttek az utolsó negyedben 4-5 pontra - végül pont 5 ponttal kaptak ki. Rosco Allen valamivel több mint 15 perc alatt 4 pontot szerzett (2/2 dupla, 0/2 tripla) 2 pattanó, 2 beütött és 1 kiharcolt fault mellett, így 3 VAL-lal végzett.