Hangáék újabb fontos meccset vesztettek

Hatalmas csatában, újra hazai pályán és megint kétszámjegyű második félidei előnyből bukott el Hanga Ádám csapata, az Assignia Manresa a szintén kiscsapatnak számító, közvetlen rivális Valladolid ellen. Honfitársunk sokat játszhatott, de nagyon nem ment neki a dobás, viszont igyekezett hasznos lenni 26:32 játékperce alatt.

A három forduló után még nyeretlenül álló katalán kiscsapat és az ennél csak egy győzelemmel többet begyűjtő, igaz, éppen a címvédő Barcelona skalpját idegenben begyűjtő Valladolid manresai derbije igazi alsóházi rangadó volt az előzmények alapján is és a pályán történteket illetően is. A magyar válogatott hátvédje csereként érkezett a parkettre, de most nem tudott olyan lendületet vinni a pályára és annyi pontot termelni, mint egy héttel ezelőtt, ugyanakkor védekezésben mindvégig fontos szerepet kapva sokat lehetett a pályán hazánk büszkesége, s a harmadik negyedben szerzett duplája után fontos büntetőket értékesített a negyedik játékrész vége előtt is.

A közben eltelt idő alatt viszont a kétszámjegyű előnyt felépítő, a harmadik játékrész elejéig a mérkőzést uraló hazaiak ugyanúgy elvesztették a koncentrációjukat, mint 14 napja a Gran Canaia ellen, amikor 16 pontos előnyről kapott ki simán a Manresa. Most nagy hátrányba nem került a Ponsarnau-legénység, de a záró 10 perc második felében a 26 pontos DeVries vezette vendéglátóknak kellett kapaszkodniuk, ugyanakkor az Uros Tripkovics - Nedzad Sinanovic páros húzta Valladolidnak mindig volt válasza a kritikus szituációkban, így a tavalyi bajnokság utolsó helyezettje (mely a visszalépéseknek köszönhetően mégis az ACB-ben indulhatott) idegenben győzte le honfitársunk klubját, amivel akkor is nehéz helyzetbe hozta a katalánokat, ha tudjuk: nagyon kevés forduló telt el eddig a 36 meccses alapszakaszból, illetve van még három másik nyeretlen gárda is a 18 csapatos mezőnyben.

Hanga Ádám csereként pályára lépve 26 és fél percet kapott Jaume Ponsarnau mestertől, s ez alatt 4 pontig jutott 8-ból 1-es mezőnymutatóval, melybe a 6-ból 0-ás triplamutató is beletartozik, a büntetővonalról viszont pontosan célzott (2-ből 2). Ha nem ment a dobás, akkor azért igyekezett más területeken hasznos lenni, 4 lepattanója, 2 szerzett labdája és 1 gólpassza is ezt támasztja alá, a negatív oldalra 1 eladott labda és 4 fault került be nála a statisztikai rovatba.

Sajnos nem lehet nem látni, hogy honfitársunkat jelenleg nem arra használja klubcsapata, amiben elméletben a legjobb lenne: a védelem megbontására, a betörésekre és a labdás kettő-kettőkre, valamint a faultok kiharcolására, hanem az ő játékát eléggé ütő Troy DeVries használja el a periméteren a labdákat, s Ádám inkább egy amolyan fél-shooter szerepkörbe kényszerül támadásban, a kreativitása teljes kihasználása nélkül. Ez nem csak Hanga egyéni teljesítményére, de a csapat eredményességére is láthatóan kihatással van.

Hanga Ádám és a Manresa legközelebb az Unicaja Malaga Euroligás csapatának otthonában szerepel, méghozzá jövő vasárnap 12:30-tól.

Assignia Manresa - Blancos de Rueda Valladolid 81 - 83 (27-21, 29-24, 9-20, 16-18)

Spanyol bajnokság, 4. forduló, Manresa

Manresa: J. Rodriguez -, DeVries 26/15, Palsson 3/3, Yanev 2, Asselin 19/6. Csere: A. Hernandez 9/3, Hanga 4, Ramsdell 5/3, Arteaga 4, Arco 9/6.

Valladolid: Renfoe 7, Mohammed 6, J. Grimau 5/3, Martin 12/3, Hunter 9/3. Csere: O'Leary 10, Tripkovics 16/9, Cizauskas 2, Sinanovic 12, D. Navarro 4.

A mérkőzés statisztikája erre a linkre kattintva tekinthető meg!