Hatalmas győzelmet aratott a Falco Svédországban!

A svéd bajnok Södertalje otthonában Rundles parádés utolsó negyedével nyert a Falco első FIBA Europe Cup mérkőzésén.

Södertalje Kings – Falco-Trend Optika KC Szombathely 54-62 (17-13, 8-17, 13-10, 16-22)

Falco: Rundles 20/9, Váradi 7/3, Butorac 2, Hallik 9/3, Wright 9
cserék: Csomagics 6, Simon 2, Bognár 7/3

Jó védekezéssel nyitott a Falco, hiszen majdnem három perc eltelt, mire a svédek megszerezték első pontjaikat – sőt, innen ismét közel négy percet kellett várni, mire ismét a gyűrűbe tudtak találni. Váradiék sem sziporkáztak azonban támadásban, mindkét együttes egészen parádésan védekezett, illetve rendkívül nagy sebességgel igyekezett támadni – ebben fokozatosan fölénybe került a Södertalje, az első negyed utolsó percében átvette a vezetést és végül 17-13-ra nyerte a játékrészt. A lendületük azonban nem tartott sokáig, a játék továbbra is kőkemény, ugyanakkor rendkívül gyors maradt, ebben pedig úgy tűnt, hogy ők fáradtak el előbb: a második negyedben bő öt percen át nem szereztek pontot, a Falco pedig a remeklő Hallik vezérletével fordított. Kálmán László fiai tökéletesen kontrollálták a meccs ezen részét és végül 30-25-ös előnnyel mehettek nagyszünetre.

A fordulás után sem sikerült gyakorlatilag egyetlen tiszta dobóhelyzetet sem kialakítaniuk a csapatoknak, de egy fokkal ismét a svédek bizonyultak pontosabbnak és a harmadik negyed közepén megint átvették a vezetést – a Falco bő öt perc alatt két pontot tudott feltenni a táblára. Ekkor sikerült váltania a magyar csapatnak, Hallik és Váradi is beemelt egy-egy triplát, ezek pedig egy ilyen kevéspontos meccsen sokat érnek: 40-38-ra a szombathelyiek vezettek a negyedik negyed elején. Itt aztán Rundles vezérletével egy komoly futást vágtak ki és a légiós extra kosaraival megléptek 50-42-re - a Falco irányítója egészen elképesztő negyedik negyedet futott, hiszen egymaga 13 egységet rámolt be (addig összesen hetet), így tartotta kiharcolt előnyét a Szombathely. A svédek tehetetlennek bizonyultak a hajrában, dobásaik nem ültek, elfogyott az erejük, az egészpályás letámadást pedig megoldotta a Falco - így óriási idegenbeli sikerrel, a svéd bajnokot legyőzve tért vissza a nemzetközi porondra Kálmán László csapata.

fotó, slide: vaol.hu