Hatalmas hátrányból fordítva győzött az Alba

15 perc után 20 pont volt a magyar bajnok lemaradása - Lóránt, Horton és Hill vezetésével óriási feltámadást produkált a fehérvári gárda.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, J csoport, 2. forduló
Alba Fehérvár (magyar, 1-1) - Demir Insaat Büyükcekmece (török, 1-1) 74-72 (14-21, 19-25, 19-12, 22-14)

Alba Fehérvár: Hill 13/9, Simpson 2, Harris 9/3, Lóránt 11/3, Keller Á. 8.
Csere: Horton 17, Kovács 2, Keller I. -, Mohammed 9/3, Filipovity 3/3.

Büyükcekmece: Walker 15/6, Wright 22/15, Sztojanovszki 7/3, Yildizli 7, Kilicli 6.
Csere: Baykan 4, D. Simpson 11, Altinkalem -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Keller Ákos két duplájával indult a mérkőzés, a törököknek ráadásul több mint két és fél perc kellett, hogy megszerezzék első pontjaikat, ekkor azonban meg is indultak - futottak egy 10-0-t, az ötödik perc elején már náluk volt az előny (4-10). Yildizli volt főleg tarthatatlan ebben az időszakban, de a hazaiaktól Horton kétszer is zsákolt, volt még egy ziccere is, így tapadt ellenfelére az Alba (10-12). Az utolsó három és fél percben aztán megint rátett egy lapáttal a Büyükcekmece, az ő Simpsonjuk, Diamon és Bracey Wright is beindultak, így 7 ponttal vezettek a vendégek 10 perc játék után (14-21).

Ez a roham kitartott a 13. percig, Baykan vezetésével már 13 ponttal álltak jobban ekkor a félholdasok (16-29), a felvonás közepe pedig szintén az övék volt, Wright három triplájával kerek 20 pont lett a magyar bajnok hátránya (18-38). Itt talán túl korán hitték el a vendégek, hogy megvan a meccs, a védekezésük érezhetően felpuhult, egyáltalán nem léptek ki az emberekre, így az Alba kezdett egyre eredményesebb lenni - bár sokáig válaszoltak a hazaiak kosaraira a törökök, az utolsó percet Mohammed és Horton révén a székesfehérváriak 5-0-lal lehozták, így csak 13 pont volt Dzunics Braniszlavék hátránya a nagyszünetben (33-46).

A fordulás után ráadásul folytatódott a tendencia - a vendégek teljesen leálltak támadásban (ehhez persze kellett az Alba korábbiaknál sokkal jobb védekezése is), és a négy és fél perc alatt bekapott két pontnak köszönhetően 7 pontra zárkóztak fel Lóránt Péterék (41-48). Wright beszórta ötödik tripláját is, de Lóránt és Horton révén tovább zárkózott a Fehérvár a negyed felére (46-51) - a büntetőkkel hatalmas gondok voltak fehérvári oldalon (5/13-nál jártak a 26. percben), ettől függetenül folyamatosan közelítették ellenfelüket a harcosan játszó hazaiak. Kétszer egyetlen pont is volt a differencia, aztán elkezdte a meccset a Körmendet szétdobó Walker, neki köszönhetően volt 6 pontos fórja a vendégeknek 10 perccel a vége előtt (52-58).

A negyed elején Diamon Simpson 2+1-ével még 9 pontra nőtt a különbség, viszont ezt követően futott egy 11-0-s két és fél percet az Alba - Filipovity egy, Hill két triplával vette ki ebből a részét, így a 34. perc elején már a magyar bajnok vezetett (63-61). Sztojanovszki hiába egyenlített, Hill gyorsan beverte harmadik hármasát is, Keller Ákos pedig alley-oopból volt eredményes (68-63). A végjátékban sok volt a hiba mindkét oldalon, de Harris 43 másodperccel a vége előtt 7 pontra növelte a hazaiak előnyét, úgy tűnt, eldőlt a találkozó (74-67). Jött azonban Walker, pillanatok alatt bedobott 5 pontot, így volt még esélye a törököknek - kivédekezték az Alba támadását, de engedtek egy támadópattanót, amivel lepörgött az óra nagy része, a félpályán túlról pedig Walker sem tudott eredményes lenni.

A magyar bajnok Alba Fehérvár 20 pontos hátrányból fordítva végül 74-72-re legyőzte a csoportgyőzelemre legnagyobb esélyesnek tartott török Büyükcekmecét.