Idegenben nyert a Pesaro

Filipovity Márkóék a mérkőzés jelentős részében vezetve gyűrték le a Trentino csapatát.

Olasz bajnokság, 19. forduló:

Dolomiti Energia Trentino - Carpegna Prosciutto Pesaro 70-81 (15-26, 21-13, 15-19, 19-23)

Az első percek kiegyenlített játéka után a vendégek tudtak meglépni egy 0-12-s futással (12-22), majd a második negyedben próbábálkozott felzárkózni a Trentino, és a nagyszünet előtt egy 8-2-s periódussal sikerült is visszajönniük egyetlen labdabirtokláson belülre (36-39). A fordulás után rendezni tudta a sorait a Pesaro, és innentől kezdve végig néhány pontos előnyből játszhattak, nem forgott komolyabb veszélyben a győzelmük. A vendégek több lábon álltak, 6 játékosuk is eljutott legalább 9 pontig, míg a hazaiaknál egyedül a 19 pontos Maye emelkedett ki.

Filipovity Márkó ezúttal 28 perc lehetőséget kapott, ami 9 pont (3/6 kétpontos, 1/1 hárompontos) és 2 lepattanó került a neve mellé.