Küzdelmes körmendi győzelem a Kataja ellen

A második félidőben fordítottak a piros-feketék a szívós finnek ellen, és a Turner - Taylor duó vezérletével behúzták a győzelmet.

FIBA Europe Cup, H csoport, 3. forduló
Egis Körmend (3-0) - Kataja Basket (finn, 0-3) 81-75 (17-22, 23-21, 21-14, 20-18)

A mérkőzés statisztikája ide kattintva érhető el!

Küzdelmes siker. Veretlen gárda fogadott nyeretlent, a bukik szerint ez "fix egyes" - a finn Kataja csapatának azonban más tervei voltak Körmenden. 4-10-es állásnál egészen hamar ki kellett kérnie első idejét Matthias Zollnernek, hiszen ritmustalanul kezdett együttese - ezt követően sem javult azonban a helyzet, 22-8-ra is elléptek az agilisan kosarazó északiak. Taylor vette hátára a magyar csapatot, négy duplát is szerzett az első negyed zárásáig, így 22-17-ig sikerült zárkóznia a piros-feketéknek. A második felvonásban már kiegyenlítettebb játék folyt, de nem adták olcsón a bőrüket a vendégek, 31-27 után 40-31-re újfent elléptek a magyaroktól - a félidő utolsó perceit viszont ismét az MTE zárta eredményesebben, 40-43-at mutatott az eredményjelző a nagyszünetben. A harmadik negyedben tovább gyűrték egymást a csapatok, 48-48-nál sikerült utolérnie ellenfelét a Zollner-legénységnek, de öt gyors ponttal megintcsak előnyhöz jutottak a finnek. Ekkor kapcsolt rá a Körmend, Varnado triplája egy 10-2-es rohamot hozott a hazaiaknak, majd Turner palánkos hármasa zárta a játékrészt - forult a kocka, már a vasiak tartottak előrébb (61-57). Kezdett fáradni a Kataja, Taylor zsákolásával már nyolccal vezetett a házigazda, majd Edwards is húzott egyet, amivel végleg sikerült is leszakítani a szívós finn gárdát. Nem volt egyszerű derbi, de a Taylor - Turner duó ponterős játékával, valamint Ferencz és Varnado 3-3 trojkájával sikerült legyűrni az északiakat - ezzel továbbra is veretlen EC-csoportjában a Körmend.

A Körmend legjobb dobói: Taylor 19, Turner 18/3, Varnado 13/9.
A Kataja legjobb dobói: Walters 23/3, Calhoun 16/9, Bradley 13/9.