Lóránt 10 ponttal segítette a Romát

Lóránt Péter magabiztos siker részese volt a Virtus Roma tagjaként az újonc Reggio Emilia ellen, a magyar játékos 10 dobott ponttal - melyet ráadásul nagyon rövid időn belül, valósággal extázisban dobva szerzett - vette ki a részét a diadalból.

A múlthéten az Euroligás Cantuval is nagyon jó meccset játszó Virtus Roma most azzal a Reggio Emiliával nézett farkasszemet hazai közönsége előtt, mely eddig két nagycsapattal játszott szoros meccset, s bizony igencsak jó védekezést mutatott be az újonc még a bajnoki címvédő Siena ellen is. Ehhez képest a 15 pontos Phil Goss vezette fővárosiak hamar dominálni tudtak, már az első negyedet 10 ponttal nyerte meg a Virtus. Honfitársunk az első félidőben összesen 3 percet kapott a bizonyításra, de a fordulás után a nagyon belelendülő vendéglátóknak ő adta meg azt a plusz löketet, melynek során 14 pontról 33 egységre(!!) nőtt a differencia, és ezzel  gyakorlatilag el is dőlt a találkozó, ezt követően Marco Calvani mester már több fiatal játékosának is lehetőséget adott, így hiába vesztette el a Roma 20 (!) ponttal (6-26) az utolsó negyedet, fölényes győzelme egy pillanatig nem forgott veszélyben.

Az extázisban dobó Lóránt előbb egy szép középtávolit szórt be, majd két jó védekezés után két triplát is bevert, aztán a vendégek időkérése sem fogott ki rajta, újabb kettest szerzett, így összesen 11 percet pályán töltve 10 pontig jutott 6-ból 4-es mezőnymutatóval, benne 2-ből 2-es triplázással. Ezen felül 2 védőlepattanója is volt, továbbá 2 labdát adott el, s 2 faultot ütött be eddigi legjobb olasz bajnoki mérkőzésén.

Lóránt és a Virtus Roma legközelebb a bajnokság favoritjának tekinthető Olimpia Milano otthonába látogat, méghozzá október 22-én hétfőn, a következő forduló kiemelt TV-s rangadóján 20:30-tól.

A találkozó videós összefoglalója erre a linkre kattintva tekinthető meg!

Virtus Roma - Reggio Emilia 77 - 66 (19-9, 21-17, 31-14, 6-26)

Serie A, 3. forduló

Roma: J. Taylor 6, Goss 15/12, Datome 13/3, Czyz 15, Lawal 8. Csere: Dagunduro -, B. Jones 5/3, Lóránt 10/6, D'Ercole 5/3, Gorrieri -, Tambone -.

Reggio Emilia: Jeremics 3, D. Taylor 11/3, Filloy -, D. James 6, Brunner 20. Csere: Cincarini 16, Cervi 2, Silins 2, Antonutti 4.