Lóránték második nagy esélyüket bukták el idegenben, a Siena elleni döntőben

Lóránt Péter és csapata másodszor is abszolút partnere tudott lenni az euroligás MontePaschi Sienának az olasz bajnoki döntőben idegenben is, de sajnos nem sikerült visszaszerezni az első összecsapás alkalmával elvesztett pályaelőnyt, így az ötödik, Rómában megrendezésre kerülő felvonáson már az életben-maradás lesz a tét Lóránték számára.

A magyar nagyember csereként beállva 12 percet töltött játékban, ami alatt pontot ugyan nem szerzett 2 mezőnykísérletéből, ám leszedett 4 lepattanót, amin kívül 1 eladott labda került fel honfitársunk neve mellé a 81 - 71-es MontePaschi diadallal végződő összecsapáson, ami után az egyik fél negyedik győzelméig tartó döntő állása 3 - 1 a hatszoros címvédő Siena javára.

Siena: Brown 14/6, Hackett 16, Moss 15/9, Kangur 2, Eze 7; Janning 10/3, Ortner 9, Sanikidze 6, Ress 2, Carrareto -

Roma: Taylor 14/3, Goss 5, Datome 17/6, Jones 3, Lawal 16; Czyz 8, Bailey 5/3, D'Ercole 3/3, Lóránt -

Megint egy komoly sansz, és megint nem sikerült élni vele, mégsem ostoroznánk a római alakulatot, hiszen újabb vereségének több összetevője akad. Elsősorban egy nagyon erős ellenfél, egy olyan ellenfél amely a  mérkőzés kezdetétől próbálta kontroll alatt tartani az összecsapást, és csak a bordó sárgák rendkívüli harcosságának köszönhető hogy ez a törekvés csak részsikereket hozott a hazaiaknak. Ekkor még mindkét oldalon elsősorban a centerek vitték a prímet, a Siena részéről az osztrák Benjamin Ortner  míg a Virtusnál a nigériai Gani Lawal váltotta pontokra védekezésben megspórolt energiáit. Nem feledkezhetünk el Bobby Brown-ról sem, bár ma nem ő volt a hazai siker elsőszámú letéteményese, de kissé provokatív játékára és magatartására ma vevők voltak a játékvezetők... Itt következhetne az újabb összetevő, és bár túlzás lenne azt állítani hogy a sípmestereken  ment volna el Lóránték győzelme, de bizony  több érthetetlen ítéletük sújtotta a vendégeket. De még így is ott lett volna ez esély a győzelemre, de megint az utolsó 5 perc nem jött össze, igaz a bajnok minden Euroliga és play off rutinjára szükség volt ahhoz hogy a maga javára fordítsa az ütközetet.

A hajrában Luca Banchi fiai elsősorban védekezésben tudtak újítani, ez ellen pedig már nem volt ellenszere a rómaiaknak, Hackett ritmusváltásai, mellett Moss triplái is ültek és a szezon során sokáig háttérbe szoruló Matt Janning keze sem remegett meg, a vendégcsapatból a kapitány Gigi Datome mellett Jordan Taylor dicsérhető elsősorban, de kettejük kiváló játéka kevés volt mert hiába Lawal ponterőssége ha római torony védekezésben sokszor kihagyott, és a húzóembere közül Goss és Jones is meglehetősen mérsékelt volt ma. A 7-szeres bajnok hazai pályán továbbra is veretlen a döntőkben (  a mai már a  16. zsinórban megnyert hazai döntős meccsük volt) és meccslabdához jutott, és szerdán Rómában akár már a 8. (sorozatban 7.) bajnoki címüket is ünnepelhetik a toszkán zöldek.

A mérkőzés teljes statisztikája erre a linkre kattintva érhető el!

A mérkőzés rövid videó összefoglalója erre a linkre kattintva érhető el!

A két gárda legközelebb szerdán este, 20:30-tól mérkőzik meg egymással, méghozzá Rómában!