Magabiztos győzelmet aratott a Pesaro

Filipovity Márkó is jó játékkal vette ki a részét a sikerből.

Olasz bajnokság, 17. forduló:

Carpegna Prosciutto Pesaro - Acqua S.Bernardo Cantú 107-83- (26-20, 27-18, 29-14, 25-31)

Hamar 5-6 pontos előnybe került a Pesaro, és ezt az 1. negyed végéig tartani is tudták, a következő 10 percet viszont egy 0-7-es periódussal indították, amivel először - és mint később kiderült, utoljára - szerezte meg a vezetést a Cantú. A hazaiak jól reagálták le ezt a gyengébb pár percet, a félidő végéig 27 pontot szereztek ezt követően, míg ellenfelüket 11 egységen tartották, és magabiztos, 15 pontos előnnyel várhatták a fordulást. A Pesaro a 3. negyedben ellenállhatatlan játékkal tért vissza a pályára, megduplázták az előnyüket, és a végére már csak az volt a kérdés, hogy mekkora különbséggel küldik haza a Cantú csapatát. Végül 101-68-nál engedtek ki, és ezt követően tudtak némileg kozmetikázni az eredményen a vendégek.

Filipovity Márkó szokás szerint a kezdőben kapott helyet a hazaiaknál, és ezúttal bő 24 percet tölthetett a pályán. Jól használta ki a megszokottnál kevesebb játékidőt is, eljutott 16 pontig (4/6 kétpontos, 2/3 hárompontos, 2/2 büntető), illetve begyűjtött 5 lepattanót. A mérkőzés hajrájában a többi kulcsemberrel együtt ő is pihenhetett, a jelentős különbség miatt nem volt szükség a szolgálataira.