Nagyszerű második félidejével megtörte a jeget az Alba

Remek védekezéssel múlta felül a Minszket és 14 pontos hátrányból fordítva nyert a Dzunics-legénység.

FIBA Europe Cup, csoportkör
Alba Fehérvár - Cmoki Minszk 73-64 (14-28, 20-16, 17-10, 22-10)

Alba: Hill 7, Simpson 14/6, Harris 6, Lóránt 17/6, Keller Á. 2
cserék: Fenner 4, Horton 8, Keller I. 2, Kovács Á. 13/3

A mérkőzés statisztikája ezen a linken található!

Nem kezdett rosszul, de csak 8-8-ig tudott partiban lenni az Alba az első negyedben: Simpsonnak szinte azonnal le kellett ülnie két faultja miatt, a vendégek hármasai pedig elkezdtek ülni. A hazaiak egyre kevesebb jó és türelmes támadást vezettek, a Minszk igyekezett rohanni, ebből pedig eredményes is tudott lenni, így fokozatosan nyílt az olló - 14-24-nél elérte a különbség a tízet, majd még két gyors kosarat kapott az Alba, az egyiket úgy, hogy ők vezethették volna az utolsó támadást. A második negyedben is ez maradt a felállás, a Minszk sem brillírozott, de így is tartotta előnyét a támadásban továbbra is nagyon erőlködő fehérváriakkal szemben - Simpson aztán bedobta az első Alba-triplát, majd zsákolt egy óriásit (ez biztosan ott lesz a játéknap jelenetei között), ezzel próbálta felrázni 9véit. Azonban ahogy bejöttek tíz pont alá Kovácsék, ismét érkezett egy távoli a vendégektől, akik 7/12 triplával álltak a nagyszünetben, így nem is nagyon kellett máshol keresni a tízpontos különbség okát - főleg, hogy a Dzunics-legénység 1/8-nál tartott ebben a műfajban.

A második félidőt nem a kezdőötössel nyitotta az Alba, Hill és Keller helyett Kovács és Horton volt fent a Simpson-Harris-Lóránt trió mellett - ez pedig jól is nézett ki, védekezésben rendkívül aktív volt a társaság, így megkezdte a felzárkózást. Teljesen elvették a vendégek játékát, dobásait, elöl pedig ugyan továbbra sem játszottak jól, de nagyot küzdve fordítani tudtak egy 9-0-s etappal - öt és fél percig nem kaptak pontot, ez idő alatt átvették a vezetést. A harmadik negyed végén azonban megtörte a jeget a Minszk és egy másodperccel a vége előtt Czerapowicz hatalmas hármasával újra előnybe kerültek, de a záró játékrészben Lóránt és Simpson vezetésével továb rohamozott a Fehérvár, hatpontos előnyt épített ki. Innen ugyan még egyszer kiegyenlített a Minszk Adamovic két triplájával, de a belendülő Fehérvár már nem adta ki a kezéből a mérkőzést: 62-62 után futottak egy újabb 9-0-t, erre pedig már nem érkezett válasz. Az Alba így megtörte a hetek óta tartó rossz formát és győzni tudott a FIBA Europe Cupban.

fotó: FIBA.com