Pongó ponterős játéka nem ért győzelmet

Kiélezett meccsen maradt alul a Nürnberg.

Bundesliga ProA, alapszakasz, 26. forduló:

Bayer Giants Leverkusen - Nürnberg Falcons BC 87-84 (24-23, 22-29, 21-18, 20-14)

A sereghajtó Nürnberg végig kiélezett találkozót játszott a német másodosztályban 5. helyet elfoglaló Leverkusen otthonában, és a 3. negyed közepén még 9 ponttal vezettek is, de a végén mégis elbuktak. A hazaiak 6-0-val kezdték az utolsó 10 percet, és ezt követően már inkább ők irányítottak, noha a vezető csapat kiléte többször változott ezt követően is. A vége elképesztően szoros lett, 65 másodperccel a vége előtt 85-84 állt az eredményjelzőn, ezt követően viszont kétszer is vissza tudta szedni a támadólepattanót a Leverkusen, és csak 13 másodperccel a vége előtt került vissza a labda a Nürnberghez, akik ezután dobásig sem jutottak el.

Pongó Marcell 20 perc lehetőséget kapott a vendégeknél, ami alatt 10 pontot (5/7 kétpontos, 0/1 hárompontos), 2 gólpasszt és 2 labdaszerzést jegyeztek fel a neve mellett, illetve a negatív oldalra bekerült 5 eladott labda is, közte egy az utolsó másodpercekben, amikor a Nürnberg a győzelemért támadhatott.