Pongó remeklése nem ért győzelmet

A Nürnbergnek nem volt esélye a győzelemre, hiába játszott jól a magyar játékos.

Bundesliga Pro A, alapszakasz, 20. forduló:

Eisbären Bremerhaven - Nürnberg Falcons BC 105-81 (30-21, 23-22, 22-19, 30-19)

A német másodosztály 20. fordulójában a Nürnberg Falcons Pongó Marcellel a soraiban a középmezőnyhöz tartozó Eisbären Bremerhaven csapatához látogatott. Az első perceket követően a hazaiak vették irányításuk alá a találkozót, és hamarosan 10 pont körüli előnybe kerültek, ami alá csak alkalmanként tudott bemenni a Nürnberg. A 3. negyed elején egy 8-0-s futás után már 20 pont volt a különbség (69-49), amiből ugyan átmenetileg tudtak faragni a vendégek, de reális esélyük nem volt arra, hogy felzárkózzanak.

Pongó Marcell kezdőként 30 perc lehetőséget kapott a vendégeknél, ami alatt eljutott 17 pontig (7/10 kétpontos, 0/3 hárompontos, 3/4 büntető), begyűjtött 6 lepattanót, valamint kiosztott 5 gólpasszt. 20-as indexével a csapata legjobbja lett.