Pontgazdag meccsen kapott ki a Szolnok

Óriási rohanás volt a Szolnoki Olaj KK Bakken Bears elleni meccse - 100 pontot kapott a magyar csapat, 4 ponttal maradt végül alul.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, K csoport, 3. forduló
Bakken Bears (dán, 3-0) - Szolnok Olaj KK (magyar, 1-2) 100-96 (31-31, 26-23, 24-22, 19-20)

Bakken Bears: Wiggins 5/3, Akoon-Purcell 19/9, Jukic 20/6, Crockett 20/9, Diouf 19.
Csere: Darboe 4, Sahlertz -, Christoffersen -, Bishop 10/3, Laerke 3/3.

Szolnoki Olaj KK: Perry 13/9, Vojvoda 21/9, Ford 9/3, Milosevics 24/3, Andric 17.
Csere: Polyák -, Kovács 2, Tóth Á. 7, Phillip 3.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

A mérkőzésnek úgy futott neki a csapat, hogy lassítani kell a hazaiak játékát - nos, mint később kiderült, ezt nem sikerült véghezvinni. Óriási tempóban kezdődött a meccs a játék iramát és a pontszerzést tekintve is - eleinte a dánok álltak jobban Diouf vezetésével, aztán 10-7 után futott a magyar alakulat egy 8-0-s sorozatot (10-15). Lényegében kosárra kosár volt a válasz - a hazaiak kintről próbálkoztak zárkózni, de mindenre felelt a Szolnok. A negyed végén aztán büntetőkkel és Jukic vezetésével egyenlített a Bakken Bears (31-31), amely a 14. percben, Crockett és Jukic triplái után meglépett 8 ponttal (46-38). A Szolnok látótávolságon belül tartotta magát Andric és Milosevics vezetésével, de folytatódott a korábbi tendencia - ha az egyik gárda betalált, akkor a másik is, és olyan nagy ritkán fordult elő, hogy ne szerezzenek a csapatok kosarat valamelyik támadásból, így lett az első félidő vége 57-54.

A fordulás után az Andric-Milosevics duó egyenlített is, majd Perry is a 23. percben (64-64). Purcell és Diouf kosaraival 5 ponttal húztak el a hazaiak, Perry és Vojvoda viszont megint egálra alakították a találkozót a felvonás felénél (69-69). Ez a "gumizás" ment a 29. percig, amikor megint Jukic villant, neki köszönhetően 5 pontos előnye volt a dánoknak 10 perccel a vége előtt (81-76). A záró játékrészben a Szolnok lassult be előbb - a Bakken Bears két ma esti legjobbja, Jukic és Crockett mellett Akoon-Purcell is betalált, utóbbi hármasa után 10 pont fölé nőtt a differencia, időt is kért Dragan Alekszics a 33. percben (88-76). A játékmegszakítás csak arra volt elég, hogy rendezze a sorokat a Szolnok, jó ideig a 9-11 pont között ingázott a különbség, éppen annak megfelelően, amelyik gárda támadott és kosarat szerzett. A 39. percben változott a helyzet - ekkor Andric támadópattanóból masszírozta be a labdát a gyűrűbe, gyors labdaszerzés után Milosevics szerzett ziccerből két pontot, majd újabb szerzett labda után Ford két büntetője érkezett (98-94). Akoon-Purcell két egypontosa és a túlodlalon Bishop blokkja azonban lezárta a meccset - Ford zsákolása után nem ütött oda az Olaj, hiába volt hátra még több mint fél perc, így végül a továbbra is hibátlanul, már 3-0-s mérleggel csoportelső dánok 100-96-ra nyertek.