Rosco Allenék legyőzték a Bilbaót

Szoros három negyed után az Iberostar Tenerife a negyedik felvonás elején eldöntötte a maga javára a Bilbao elleni spanyol bajnoki mérkőzést - Rosco Allen 5 pattanót szerzett.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 5. forduló
Iberostar Tenerife (4-1) - RETABet Bilbao Basket (2-3) 83-68 (20-17, 13-14, 18-17, 32-20)

A Tenerife és a Bilbao három negyedig kifejezetten kiegyenlített csatát vívott, a harmadik felvonásban még vezettek is a vendégek, a záró 10 percet azonban 11-2-vel kezdték a hazaiak, akiknek az előnye ekkor 12 pontra nőtt, innen pedig már nem volt visszaút a vendégek számára. A győztesnél Rosco Allen 16 percet játszott, ami alatt 1 pontot szerzett (0/5 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető), 5 pattanó, 1 szerzett labda, 4 beütött és 2 kiharcolt fault mellett, ami így -2 VAL-t jelentett számára.

A Tenerife legjobb dobói: Ponitka 16, Richotti 14/9, Bassas 11/6, Abromaitis 11/6.
A Bilbao legjobb dobói: Mumbru 16/6, Tabu 16/9, Tomas 15/3.