Rosco Allenék simán kiütötték Farrékat

A BL-címvédő és az Elan Chalon két és fél negyed után még egálra állt, az utolsó 15 percben viszont 20 pontot vertek a spanyolok a franciákra.

A Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában az Iberostar Tenerife az Elan Chalont fogadta. A mérkőzés első feléidejét is uralták a spanyolok, de az első 20 perc végére egalizált a francia alakulat, és a 25. percben is egyenlő volt még az állás. A címvédő ezt követően robbantott, az utolsó 15 percet kerek 20 ponttal nyerte, így végül tükörsimán diadalmaskodott hazai pályán (82-62). Győzelmével a Tenerife 11-2-vel vezeti csoportját.

A vendégeknél az előző idényt az Alba Fehérvárnál töltő James Farr valamivel kevesebb mint 14 perc alatt 2 pontig és -1 VAL-ig jutott, a győztesnél azonban a magyar válogatott Rosco Allen 18 perc alatt 10 pontot (3/5 dupla, 1/1 tripla, 1/1 büntető), 4 pattanót, 1 gólpasszt, 3 eladott labdát és összesen 10 VAL-t jegyzett.