Simán verte a CSZKA a Barcelonát

Az Euroliga 2018-19-es idényének nyitómeccsén a CSZKA Moszkva nem adott esélyt a Hanga Ádámot ezúttal is nélkülöző katalánoknak.

Euroliga, alapszakasz, 1. forduló

CSZKA Moszkva (orosz) – FC Barcelona Lassa (spanyol) 95-75

Nem tudta kihasználni a Barcelona a CSZKA rozsdás kezdését, az oroszoknak ugyanis majdnem négy perc kellett az első mezőnykosarukhoz, ám ekkor még „csak” 4-7 állt az eredményjelzőn. A folytatásban aztán egyre inkább belemelegedett a Moszkva, a második negyedben a két amerikai, Cory Higgins és Will Clyburn vezérletével egyre inkább elléptek a hazaiak a pontatlanul, sok hibával játszó Barcától, félidő előtt már 20 pont fölé nőtt a különbség (47-26). Fordulás után aztán a cserék jóvoltából, elsősorban Kyle Kuric tripláival bejött 10 alá a vendégcsapat (69-60), ám ekkor Nando De Colo és a többi CSZKA-klasszis ismét megrázták magukat, 84-64 után már ismét nem volt kérdés, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést. A Barcelonában a sérüléséből lábadozó Hanga Ádám ezúttal sem lépett pályára.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Higgins 18/15, De Colo 17, Clyburn 13, Rodriguez 12/6
A Barcelona legjobb dobói: Kuric 15/12, Blazic 11/6