Szoros meccsen kaptak ki Rosco Allenék a Real Madridtól

Hiába kezdett 12-0-lal a BL-győztes, a második félidőben végig ellenfele után futott a Tenerife, és hiába nem szakadt le a listavezetőről, végül a madridiak 84-74-re győztek.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 7. forduló
Iberostar Tenerife (4-3) - Real Madrid (7-0) 74-84 (23-18, 19-24, 14-18, 18-24)

Parádésan kezdtek a hazaiak, hiszen 12-0-lal nyitották a mérkőzést, de a Real gyorsan rendezte a sorait - még az első negyedben visszamásztak ellenfelükre, a második felvonásban pedig teljesen kiegyenlített volt már a találkozó. A fordulás után a Madrid irányított - nem tudott 10 ponttal vagy ennél nagyobb különbséggel ellépni a vendég gárda, viszont végig ők álltak jobban. A záró 10 perc során többször is megközelítette őket egyetlen pontra a BL-győztes, legutoljára Ponitka duplájával két perccel a vége előtt (72-73), de a végjáték a veretlen listavezetőjé volt, amely végül 84-74-re győzött.

A hazaiaknál Rosco Allen 19 perc alatt 5 pontot (1/1 tripla, 1/1 dupla), 6 pattanót, 1-1 gólpasszt és eladott labdát, illetve 1 beütött faultot jegyzett, amivel 10 VAL-t ért el. Ezzel az egyik legjobb volt a Tenerifénél, amelynél egyébként inkább a kiegyensúlyozottság volt jellemző, öten szereztek 10-12 pont és 10-15 VAL között is.

A Tenerife legjobb dobói: Abromaitis 12/6, Tobey 12, San Miguel 10/6, Ponitka 10, Richotti 10/6.
A Real Madrid legjobb dobói: Reyes 18, Causeur 15/9, Doncic 11/3, Randolph 11/3. Campazzo 10.