Szoros meccset vesztett otthon a Pesaro

Filipovity Márkóék továbbra is a playoff határán billegnek, de már hátrafelé is kell tekintgetniük.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 25. forduló:

Carpegna Prosciutto Pesaro - De'Longhi Treviso Basket 89-97

A tabellán hatodik Treviso látogatott a 8. helyezett Pesaróhoz, így nem meglepő, hogy végig szoros meccset játszottak a felek. Az első félidőben jobbára a vendégek voltak előrébb, de köszönhetően az ebben az időszakban 17 pontig jutó veterán klasszisnak, Delfinónak, illetve a padról beszálló Drellnek, no meg a 24/27 (!) büntetőnek, 51-50-re már a pesaróiak vezettek a nagyszünetben. A második félidő elején viszont bent maradtak az öltözőben, a Treviso egy 2-11-es futással kezdett, és onnantól kezdve ezzel gazdálkodtak. A hazaiak többször is fel tudtak zárkózni, de ezekre rendre érkezett egy újabb trevisói futás, így a végén a vendégek örülhettek. A Pesaro továbbra is a 8-9. hely környékén tartózkodik, de mögöttük elképesztően a szoros a mezőny, még az utolsó hely is belátható közelségben van.

Fillpovity Márkó ezúttal 16 percet kapott, ez idő alatt 7 pontig (3/5 kétpontos, 0/1 tripla, 1/2 büntető) jutott, mellette 5 lepattanót, 1 gólpasszt és egy kiharcolt faultot jegyzett, illetve két személyi hibát vétett.