Visszavette a pályaelőnyt a Barcelona az Euroligában

Hanga Ádámék idegenben is legyőzték a Zenitet.

Euroliga, negyeddöntő

Zenit St. Petersburg - FC Barcelona 70-78

Az elvesztett pályaelőny után legutóbb egyenlített, most pedig vissza is szerezte az alapszakaszban kiharcolt fórját a Barcelona. A katalánok szoros meccsen, a hajrában tudták legyűrni a Zenitet, bár a negyedik negyedben igazából már végig vezetni tudtak pár ponttal - 58-59 után fokozatosan megléptek és az utolsó percekben igazán már nem kellett izgulniuk. A Zenitnél Pangos ezúttal nem tudott igazán villogni, 6 labdát is eladott, míg a Barca oldalán Brandon Davies (22 pont, 8 lepattanó) érezte magát leginkább elemében.

A Barcelona győzelméhez Hanga Ádám is hozzátett, a magyar válogatott játékos a cserepadról beszállva 22 percet játszott, ez idő alatt pedig 6 pontot és 4 lepattanót jegyzett - a záró etap nagyobb részét is a parketten töltötte, fontos tagja volt csapatának.

A párharc állása: 2-1 a Barcelona javára.