A-csoport: A szlovének nagy csatában győzték le a finneket

Az A-csoport második játéknapján a finnek az ezúttal is parádés Lauri Markkanen vezetésével közel jártak a szlovének legyőzéséhez is, de a 29 pontos Goran Dragic vezette szlovének második meccsüket is megnyerték. A lengyelek könnyedén hozták a kötelezőt Izland ellen. A franciák hiába adtak le komoly előnyt a negyedik negyedben, így is legyőzték a görögöket.

A-csoport

Lengyelország - Izland 91-61 (16-14, 25-15, 19-8, 31-24)

Az első percekben Vilhjalmsson, Ermolinskij és Hermannsson vezetésével hat ponttal meglépett Izland, és az első negyed első felében végig ők álltak jobban. A lengyelek ugyan Ponitka és Kulig révén a 6. percben fordítottak, de nem pörögtek túlzottan, támadásban rengeteg hibájuk volt. Vissza is vette a vezetést az északi gárda Stefansson kosarával, és Gielo hármasa kellett, hogy a lengyelek vezessenek az első negyed után (16-14). A második felvonás elején még egyenlített Izland (18-18), de Slaughtert nem tudták tartani - 7 pontot szerzett a honosított amerikai alig több mint három perc alatt (23-18). A 15. percig Baeringsson még tartotta a lelket az izlandiakban (27-24), de a félidő utolsó öt perce Ponitka és főleg Waczynski vezetésével már egyértelműen a lengyeleké volt, akik 12 ponttal megléptek a nagyszünetre (41-29).

A fordulás után még 10 pontra feljöttek egyszer az izlandiak, de 43-33 után érkezett Aaron Cel, aki zsinórban 7 pontot szórt - az ő vezetésével egy 9-0-s szakaszt produkáltak a lengyelek, így el is döntötték lényegében a mérkőzést (52-33). Négy izlandi pont után egy újabb 8-0-s lengyel szakasz zárta a negyedet, amelynek a végén már 23 ponttal álltak jobban (60-37). A záró játékrészben eleinte rengeteg kosár esett, gyakorlatilag egyik oldal sem nagyon tudott vagy inkább akart már védekezni, így maradt is 20 pont környékén a távolság. A mérkőzés végén a lengyelek cseréi, Sokolowski, Karnowski és Gruszecki révén nőtt 30 pont fölé a differencia, a végén pedig kerek 30 ponttal nyert Lengyelország (91-61), könnyedén hozták a kötelezőt - ők 1-1-gyel, Izland pedig 0-2-vel áll két forduló után.

Lengyelország legjobb dobói: Waczynski 15/6, Slaughter 12/3, Karnowski 10.
Izland legjobb dobói: Vilhjalmsson 16/6, Hermannsson 14/3. Baeringsson 6/3, Bjornsson 6/6.

Görögország - Franciaország 87-95 (15-27, 21-28, 21-20, 30-20)

Bourousis és Calathes pontjaival 5-0-val kezdtek a görögök, de előbb Lauvergne és De Colo fordítottak, majd Fournier szórt zsinórban nyolc pontot, a hetedik perc közepén már a gallok álltak jóval jobban (7-15). Ezt követően megint Lauvergne állt a franciák élére, akik 12 ponttal vezettek 10 perc játékot követően (15-27).  A második felvonás elején Seraphin pontjaival a 15 pontot is elérte a különbség (16-31), de nem nagyon változott a helyzet, kosárra kosár volt a válasz, rengeteg pont esett az első öt percben (27-39). A görögök 10 ponton belülre, a franciák pedig 15 ponton kívülre nem tudtak kerülni, viszont a félidő vége sokkal jobban sikerült De Coloéknak, akik a nagyszünet előtti utolsó két percben 19 pontosra növelték előnyüket (36-55).

A fordulás után Printezis kosaraival jött vissza 15 pontra Görögország, de ebben a szakaszban sem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz. A franciák könnyedén tartották látótávolságon kívül a helléneket, Lauvergne pöcije után pedig a 27. perc végén 24 ponttal álltak jobban (47-71). Thanasis Antetokounmpo vezetésével zárkóztak a görögök, de 18 ponttal voltak lemaradva a záró 10 perc előtt. Seraphin kosarával újra 20 pont volt a gallok előnye, 57-77 után viszont egy 15-1-es három percet csinált Görögország többek között Printezis kettő, valamint Sloukas és Calathes 1-1 hármasával, gyakorlatilag a semmiből újra meccset csináltak a 34. percre (72-78). Ekkor azonban egy 8-2-vel reagáltak a franciák De Colo és Fournier vezetésével, így az utolsó három percre 12 pontos gall fórral fordultak a felek (76-88). A görögök próbálkoztak, de végül 95-87-re győztek a franciák - mindkét együttes 1-1-gyel áll ezzel.

Görögország legjobb dobói: Printezis 22/6, Calathes 15/6, Sloukas 15/3.
Franciaország legjobb dobói: Lauvergne 21/3, Fournier 21/6, De Colo 16/9.

Finnország - Szlovénia 78-81 (22-22, 20-30, 21-13, 15-16)

Jobban kezdtek a finnek a nyitó percekben, de a szlovének gyorsan futottak egy 10-0-s sorozatot, amivel rögtön hétpontos előnyre tettek szert a 4. perc közepére (5-12). A finnek visszakapaszkodtak egy gyors 6-0-val, innen pedig nem nagyon tudott egyik csapat sem a másik fölé kerekedni - a hazaiak két Salin-triplával egalizáltak az első 10 perc végére (22-22). Markkanen gyors 5 pontjával a második felvonás elején is a finnek ragadták magukhoz a vezetést, de Goran Dragic tarthatatlan volt - zsinórban 12 szlovén pontot ő szórt, így a 14. percben még hátrányban lévő Szlovénia a 17. perc végére már 8 ponttal meglépett (36-44). Markkanen a félidő végén beszórta harmadik hármasát is, de a szlovének tartották, sőt, egy kicsit növelték is fórjukat, a nagyszünetben 10 egységgel álltak jobban (42-52) - Dragic kevesebb mint 16 perc alatt 24 pontnál (29 VAL) járt.

A második félidő első kosarát Muric szerezte, de védekezésben hatalmasat javultak a finnek, így Markkanen zsákolásával, valamint Murphy és Koponen 5-5 pontjával már a 25. perc közepére visszamásztak ellenfelükre (54-56). Egy hosszabb kosárcsend után Prepelic és Nikolic vezetésével lépett el 5-6 ponttal Szlovénia, de Koivisto két hármast is beszórt a negyed végén, így kettő pont volt a differencia 10 perccel a vége előtt (63-65). A szlovének a negyedik negyed első felében tartották egészen minimális előnyüket, Wilson a 36. perc közepén egyenlített (72-72). Dragic 2+1-ére Markkanen válaszolt egy duplával, majd a szlovének büntetőkkel alakítottak ki megint 3 pontos előnyt másfél perccel a vége előtt (74-77). A Chicago Bulls által idén draftolt Markkanen két büntetővel és egy szép betöréssel átvette a vezetést csapatának, de Dragic két büntetővel válaszolt. Egy ziccert kihagyott Wilson, Randolph viszont mindkét büntetőjét a túloldalon, így 13.3 másodperce maradt Finnországnak a győzelem megszerzésére. Markkanentől ellopta a labdát Randolph, zsákolt, 3.1 másodperc pedig nem volt már elég a finneknek (Markkanen ráadásul meg is sérült), győzött Szlovénia - ezzel 2-0-lal állnak Doncicék, a házigazda pedig 1-1-gyel.

Finnország legjobb dobói: Markkanen 24/9, Salin 11/9, Huff 7/3, Koponen 7/3, Wilson 7/3.
Szlovénia legjobb dobói: Dragic 29/6, Randolph 10, Doncic 8.