A Cantu és a Nymburk ment tovább

Megkezdődtek az Euroliga selejtezői, méghozzá az olaszországi Desióban, ami ebben a pontvadászatban tavaly a Cantu hazai pályájának számított. A nyitónapon két ütközetet rendeztek, melyek végül a papírforma szerint végződtek, ám annál érdekesebben alakultak. A cseh bajnok Nymburk és a házigaza Cantu már csak két lépésre az Euroliga 24-es alap-mezőnyétől, a belga aranyérmes Oostende és a bolgár liga legjobbja, a Lukoil Academic viszont elbúcsúzott a további küzdelmektől és az EurópaKupában folytathatja a nemzetközi szezont.

CEZ Nymburk (cseh) - Telenet Oostende (belga) 83 - 65 (22-22, 22-21, 24-19, 15-3)

A két - ezen a szinten - kiscsapat a végeredményhez képest elég szoros derbit vívott egymással, hiszen az Aubrey Coleman nélkül kiálló csehek az első két játékészben próbáltak meglógni, de a momentumot mindkétszer vissza tudta szerezni az Oostende, így mindössze egy pont volt a differencia a nagyszünetben. A fordulást követően Mike Taylor megint igyekezett ritmust váltani, s a 30. perc végére, ha nem is nagyon de le tudta szakítani ellenfelét a Nymburk. A negyedik etapban pedig teljesen leblokkolt a belga gárda, s így elég volt egy szerényebb produkció is támadásban a csehektől, akik a Benda - Abrams - Pavkovics - Taylor négyesfogat kiegyensúlyozottságára alapozva behúzták a talán kötelezőnek is mondható győzelmet, s várhatták ellenfelüket a másik párosításból.

A Nymburk legjobb dobói: Abrams 15, Benda 14, Taylor 13

Az Oostende legjobb dobói: Lojeski 16, Wright, Katnics 14-14

Cantu (olasz) - Lukoil Academic (bolgár) 87 - 79 (26-25, 22-22, 16-13, 23-19)

A Cantu Scsekics nélkül is egyértelmű esélyese volt ennek a negyeddöntőnek, hiszen nem csak, hogy gyakorlatilag hazai környezetben léphetett pályára a tavaly az Euroliga Top 16-ját is megjárt olasz együttes, de azért lényegesen nagyobb nevekből is áll a vendéglátó kerete, mint cseppet sem gyenge riválisáé. Az első játékrészben kiegyenlített küzdelem folyt a játéktéren, majd a második etapban meglepetésre tudta uralni a helyzetet a Lukoil, sőt, 38 - 31-re is ment már a 21-et szóró Brandon Heath vezette bolgár bajnok. Trinchieri mester ekkor összekapta legénységét, 48 - 47-re már a Cantu vezetett a félidőben.

A fordulás után mindkét alakulatnak volt egy-egy 9 - 0-ás rohanása, de amint a hazaiak megejtették a sajátjukat, a meccset már nem engedték ki a kezükből. Ugyan 81 - 78-nál még három egységnyire meg tudta még közelíteni a Bozsidar Avramov húzta Lukoil nevesebb ellenfelét, de a végén nem jöttek be a vendégek dobásai, így a 9-ből 8 mezőnydobását célba juttató Alex Tyus és társai örülhettek, csütörtök este a Nymburk testén keresztül vezethet a Cantu útja a fináléba.

A Cantu legjobb dobói: Tyus 18, Markoishvili 15, J. Smith 13

A Lukoil legjobb dobói: Heath 21, Watkins 18, Avramov 14