A címvédő Olimpiakosszal teljes a Final Four mezőnye!

Ma este rendezték az utolsó, még nyitott párharc ötödik, mindent eldöntő összecsapását az Euroliga negyeddöntőjében, s ha nehezen is, de 15 pontos hátrányból fordítva bejutott a tavalyi bajnok Olimpiakosz a kontinens topsorozatának legjobb négy gárdája közé, az Efes pedig jó kezdése ellenére sem lett az első olyan csapat a sorozat történelmében, mely 0-2-ről fordítva nyer rájátszás-csatát. A görögök a tavalyi finálé visszavágójaként a CSZKA Moszkvával meccselnek majd Londonban az abszolút döntőbe jutásért. Nézzük, hogyan alakult a mai görög-török rangadó, melyen nem kevés érdekesség történt!

Negyeddöntő, 5. mérkőzés: Olimpiakosz (görög, 3 - 2) - Anadolu Efes (török, 2 - 3) 82 - 72

A második negyedben már 15-tel is ment a 14 pontos, 6 lepattanós, 5 gólpasszt kiosztó Jamon Lucas vezette Efes, mely a fegyelmezetlenség miatt saját klubja által eltiltott Sasha Vujacic-ra nem számított ezen az estén. Az görögöknél viszont nagyon is ott volt a pályán az a Kyle Hines (6 pont, 6 lepattanó), akit tegnap engedtek ki a kórházból, az alulméretezett amerikai center pedig óriási érdemeket szerzett abban, hogy az Olimpiakosz még időben fel tudott zárkózni, a párharcban a törökök által eddig elképesztően jól levédett Szpanulisz (19 pont, 5 gólpassz) pedig képes volt ritmust váltani és az ő főszereplésével a negyedik etap második felében már irányítani is tudta a parketten zajló eseményeket a címvédő, mely elbírta Kosztasz Papanikolau (8 pont, 1 lepattanó, 4 gólpassz) hajrábeli betlijét is.

Jordan Farmar (11 pont, 2 gólpassz) második félidei sérülése alapvetően sokat csökkentette a vendégek esélyeit, Dusko Szavanovics (12 pont, 6 lepattanó) korai kipontozódása erre még rá is tett egy lapáttal, a hellének tavalyi hőse, Printezisz (15 pont, 7 lepattanó) pedig Szpanulisszal együtt nagyon rákapcsolt a végjátékban, így a záró percekre már csak relatív izgalom maradt, az Olimpiakosz pedig bejutott a Final Fourba, nem tört meg tehát a török átok.

Az Olimpiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 19, Printezisz 15, Powell 9

Az Efes legjobb dobói: Lucas 14, Szavanovics 12, Farmar 11

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3 - 2 az Olimpiakosz javára.