A címvédő törte meg a Himki hazai veretlenségét

Ma este három derbivel zárult le az Euroliga Top 16-os csoportkörének hetedik fordulója, melyek közül az összes találkozót az F-jelű csoport berkein belül játszották le a csapatok. A tavalyi bajnok Olimpiakosz sokáig csak "altatott" a saját közönsége előtt eddig mindenkit elverő Himki otthonában, majd egy triplazápornak köszönhetően első vendég gárdaként vette be az oroszok csarnokát ebben a szezonban. Úgy fest, ezen a játéknapon "előny volt a hátrány", hiszen a török házirangadón a Fenerbahce is kétszámjegyű különbség után kerekedett felül, a Siena pedig szintén nem állt jól a Caja Laboral elleni összecsapás korai szakaszaiban, ám 15 hármast értékesítve végül célba ért a friss olasz kupagyőztes. Nézzük a részleteket!

A 20 pontos, 9 lepattanós Paul Davis és a 16 egysége mellett Euroliga Top 16-os rekordnak számító 13 gólpasszt kiosztó Zoran Planinic megnyugtató, 13 pontos fórhoz juttatták a Himkit a címvédő ellen, de hiába ment ennyivel a harmadik negyed vége felé az EurópaKupa tavalyi aranyérmese, Kosztasz Szlukasz megindította a triplazáport majd a társak is becsatlakoztak, s végül a teljesen állva maradt hazai alakulat el is bukta ezt az igen fontos találkozót. A 19 pontos, 7 gólpasszos Szpanulisz, illetve a 19 ponttal és 6 lepattanóval záró Kyle Hines főszereplésével zsinórban harmadszor diadalmaskodott a görög bajnok, így be is érte a táblázaton az ebben az idényben otthon csak először kapituláló Himkit.

A török belharc nem várt fordulatokat hozott, hiszen a lényegesen gyengébb (keretű) Besiktas idegenben is uralta a mérkőzést, ugyanis 13-as előnye volt a második negyedben, majd még a fordulás után is volt kétszámjegyű fórban, ám az ellenállhatatlan, s végül 25 egységig jutó Bojan Bogdanovic vezetésével még időben begyújtotta a rakétákat a Pianigiani-legénység és megmenekült a csúfos kudarctól. A horvát bedobó mellett a 13 pontos, 7 lepattanós David Andersen is tartja kiváló formáját, de ez a győzelem is csak arra volt elég a bomba kerettel rendelkező Fenernek, hogy 2-5-re javítsa mutatóját, a Besiktas pedig még mindig nyeretlen és szinte biztos kieső.

A Monte Paschi 26 triplakísérletéből 15 célt ért, így a 18-at szóró, s 5 gólpasszt kézbesítő Bobby Brown egy újabb szép győzelemhez segíthette hozzá a Sienát, mely ott van továbbra is a csoport élén. A 17 egységig jutó Maciej Lampe húzta vendégek jól kezdtek, de a harmadik negyedben igencsak beragadtak, persze egyébként sem meglepő, hogy alulmaradtak az olasz bajnok otthonában, viszont így már egyhuzamban harmadszor buktak Zan Tabak tanítványai. A Monte Paschinál egyébként Matt Janning és az olasz kupadöntő MVP-je, Daniel Hackett is 16-16 pontot tettek be a közösbe, a sok sérülés után végre egészséges Benjamin Eze pedig 10 ponttal és 6 lepattanóval zárt - igazi csapatmunka volt tehát ez a sienaiaktól, pláne, hogy még David Moss (9 pont, 11 lepattanó) is majdnem dupla duplázott.