Bajnokok Ligája, 6. forduló - Már csak a Besiktas veretlen

A Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulóját rendezték kedden és szerdán, amin a Sassari zsinórban másodjára kapott ki saját közönsége előtt egy utolsó pillanatban kapott hármassal (videó). A Besiktas az egyetlen az egész mezőnyben, amely hibátlan mérleggel rendelkezik, a jövő héten Szolnokra látogató Charleroi pedig kezd nagy formába lendülni. Lássuk, mi történt az 5 csoportban a héten!

A Szolnoki Olaj KK Besiktas otthonában elszenvedett 89-74-es vereségéről már írtunk korábban. Az E-csoportban a belga Proximus Spirou Charleroi a magyarok szempontjából legrosszabbkor kezd formába lendülni (jövő héten látogatnak a Tiszaligetbe), az előző heti belgrádi győzelmük után most a Stelmet Zielona Gorát hazai pályán intézték el úgy, hogy a második negyed második felétől végig vezettek DJ Richardson (23 pont, 27 VAL) vezetésével (86-69). A Partizan zsinórban másodjára kapott ki, az AEK Athén otthonában csak a harmadik negyed legvégén sikerült igazán szorossá tenniük a meccset, egyébként szinte végig a görögök után futottak (91-81). A forduló meccsét pedig megint Szardínián játszották, ahol a Sassari a második és a harmadik negyedben végig vezetett a Ludwigsburg ellen, a negyedikben hol itt, hol ott volt az előny, a legvégén 2 ponttal az olaszok álltak jobban, de ezúttal Tekele Cotton (19 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 27 VAL) süllyesztette el őket egy triplával az utolsó pillanatban, ahogy legutóbb Kyle Weems tette azt - Cotton emberről, borzasztóan nehéz helyzetből értékesítette dobását Josh Carterről, ez sokkal nehezebb szituáció volt, mint a Besiktas játékosáé (79-80).

Az A-csoportban a Banvit nagyon megszenvedett a Helios Suns vendégeként, egyáltalán nem tudtak nagyobb előnyt kialakítani, és 7 pontos győzelmük is csak a legvégén alakult ilyen "nagyarányúra" (53-60). Az Ironi Nahariya jóval könnyebb sikert aratott a Bakken Bears otthonában - nekik csak az első negyed volt rázós, ezt követően egyértelműsítették, hogy sokkal jobb csapatot alkotnak a dánoknál (71-90). A Frankfurtnak hazai pályán sokkal nehezebb dolga volt az Arisszal - a görögök 10 ponttal nyerték az első negyedet, a hazaiak pedig a negyedik negyed közepéig egyetlen egyszer sem vezettek a meccsen, végül így is behúzták a győzelmet a 71-73 után teljesen leálló vendégekkel szemben (81-74). A francia listavezető Monaco 28 percig szenvedett a CEZ Nymburkkal, aztán 53-52 után begyújtották a rakétákat, és végül tükösimán nyertek (93-74) Dee Bost (24 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 23 VAL) és Zach Wright (26 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda, 29 VAL) vezetésével.

A B-csoportban CSM CSU Oradea nagyon hullámzó meccset játszott Finnországban a Kataja Baskettel, amit végül azzal nyertek meg a nagyváradiak, hogy 71-69 után csináltak egy 8-0-s rohanást (74-80) - a győztesnél Sean Barnette az egész forduló egyik legjobb teljesítményét hozta (26 pont, 8 pattanó, 31 VAL). A Pinar Karsiyaka egy szoros első félidő után a harmadik negyedet 26-9-re nyere a Himik Juzsnyij vendégeként, ott eldöntöttek minden lényegi kérdést (60-78) - a törököknél nyolcan értek el legalább 10 VAL-t. A csoportot egyelőre vezető Le Mans rajt-cél győzelmet aratott a Maccabi Rand Media ellen, és bár nem volt kiütéses a sikerük, a második negyed elejét leszámítva magabiztosan tartották fórjukat Olivier Hanlan (23 pont, 23 VAL) vezetésével (80-72) - Ryan Pearson ezúttal sem lépett pályára. Az Umana Reyer Venezia és az Avtodor Szaratov összecsapása óriási pontzuhatagot és három negyedig teljesen kiegyenlített küzdelmet hozott, aztán a negyedig felvonásban az olaszok egyre jobban elléptek az oroszoktól, 36-21-re hozták ezt a 10 percet, így viszonylag simán győztek (106-91) - a hazaiaknál öten is elértek legalább 15 pontig.

A C-csoportban a Ventspils az eddig hibátlan Neptunas Klaipedát fogadta, és majdnem végig vezetett a mérkőzésen. A harmadik negyed végén vette át a vezetést a litván alakulat, de aztán a lettek újítottak - a vendégek hiába jöttek vissza a 39. perc végén egy pontra, és hiába támadhattak a vezetésért is, nem tudtak eredményesek lenni, a Ventspils pedig kibüntetőzte a végét (66-61). A letteknél Willie Deane volt a győzelem kulcsa (22 pont, 6 gólpassz, 3-3 szerzett labda és pattanó, 25 VAL). A Muratbey Usak Sportif D'Angelo Harrison (22 pont, 7-7 pattanó és gólpassz, 28 VAL) és Mark Lyons (28 pont, 6 gólpassz, 26 VAL) vezetésével a második negyed végén eldöntötte a Varese elleni meccsét, 27-26 után a félidőből hátralévő szűk 4 percben csináltak egy 13-0-t, onnan már nem tudtak visszajönni az olaszok (87-64). Az ASVEL egy pillanatra sem engedte ki a kezéből a vezetést a Rosa Radom otthonában, a végül kialakulú 20 pontos differencia még a lengyelek szemszögéből nézve volt hízelgő (63-83). A PAOK pedig hiába nyerte 24-11-re az első negyedet az EWE Baskets Oldenburg vendégeként, a németek a negyedik negyedre teljesen egál meccset csináltak, az utolsó két percben pedig állva hagyták a görögöket (67-62).

A D-csoportban Telenet Oostende a második negyedben ellépett Belgrádban a Mega Leksztől, és bár a hazaiak a harmadik negyed végére visszajöttek 2 pontra, a belgák újra elhúztak 8 ponttal. 60-66 után azonban egy 10-0-t futott a Mega, a vendégek pedig már nem tudtak újítani (76-70). A Juventus Utena majdnem végig irányította a Mornar Bar elleni találkozóját, a vendéglátók azonban 61-70 után még visszajöttek a meccsbe - későn, mert hiába zárkóztak 2, illetve 1 pontra is az utolsó percben, a litvánok elég jól büntetőztek ahhoz, hogy maradjon valami az előnyükből (73-75) - a montengrói gárdánál Cole Dickerson 14 perc alatt is hasznos volt (5 pont, 5 pattanó, 6 VAL). A Cibona majdnem elszórakozta a Strasbourg elleni mérkőzését - hiába vezettek végig, és még 5 perccel a vége előtt is 11 ponttal, a franciák kihacolták a hosszabbítást AJ Slaughter (21 pont, 20 VAL) triplájával. A ráadásban aztán végig a horvátok irányítottak, nyertek is (93-88). A nap másik fordítását a Ludwigsburg mellett a Tenerife mutatta be - 10 ponttal nyerték ugyan az első negyedet az Avellino otthonában, de gyorsan visszajöttek a meccsbe az olaszok, akik az utolsó percben 3 ponttal vezettek (74-71). Itt jött előbb Davin White két büntetővel, majd miután az Avellino kihagyott egy egypontost, White egy 2+1-es akciót is befejezett, így győzött végül a spanyol gárda (75-76) - a heti MVP is tőlük került ki Jorgosz Bogrisz személyében (22 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 28 VAL).