BL, 2. forduló: Pearson vezetésével nyert a Le Mans

A Bajnokok Ligája első csoportkörének második fordulója elkezdődött tegnap 9 mérkőzéssel - a Le Mans újfent a tavaly Fehérváron játszó Ryan Pearson vezetésével győzött, az AEK pedig Belgiumban sem nagyon izzadt meg.

A tegnapi napon kilenc mérkőzést játszottak le a Bajnokok Ligája első csoportkörének második fordulójából.

A B-csoportban három találkozót bonyolítottak le, a Le Mans pedig az első fordulóhoz hasonlóan most is Ryan Pearson vezetésével, végig vezetve győzte le az ukrán Himiket, pont ugyanolyan arányban, ahogyan a múlt héten a Veneziát (68-49). A tavaly az Albánál játszó amerikai kosaras 20 pontig és 17 VAL-ig jutott, mindkettővel csapata és a mezőny legjobbja volt. Az Umana Reyer Venezia gyakorlatilag ugyanazt a produkciót másolta le, mint a franciák, végig magabiztosan, komoly előnyben kosaraztak, így jó csapatmunkájuknak köszönhetően simán győzték le a 2015-ös török bajnok Pinar Karsiyakát (75-61). Egy kaptafára mentek a meccsek ebben a csoportban, miután a Maccabi Rand Media (ismertebb nevén Maccabi Rishon LeZion) is végig vezetett a Nagyvárad ellen, könnyedén győztek az izraeliek úgy is, hogy 8 ponttal elbukták az utolsó negyedet (69-56).

A C-csoportban mind a 4 mérkőzést lejátszották. A Neptunas Klaipeda a tegnapi nap legsimább összecsapásán kiütötte az Openjobmetis Varesét (94-60) - a litvánoknál heten is legalább 9 pontot szereztek, a túloldalon csak négyen jutottak 5 fölé. A Ventspils elvesztette a Rosa Radom elleni első negyedet 5 ponttal, de egy 20-6-os felvonással korrigáltak, majd az utolsó 10 percben rátettek még egy lapáttal, így ők is nagykülönbségű győzelmet arattak (74-53). A PAOK sokkal jobban megszenvedett hazai pályán a török Usak Sportif ellen. Pocsék meccset játszott a két együttes, amelyet az utolsó, 21-12-es negyednek köszönhetően fordított a maga javára a görög alakulat az egyébként három negyedig vezető vendégekkel szemben (59-52).

A nap legjobb összecsapásán az ASVEL az első félidő nagy részében vezetett az EWE Baskets Oldenburg otthonában, majd a végjátékban is jobban álltak 67-75-re, innen azonban volt még két csavar a meccsben. A németek Chris Kramer révén 38 másodperccel a vége előtt fordítottak (78-77), de csak egy büntetőt tudtak bedobni ezt követően (79-77), majd kaptak egy kosarat faulttal együtt 2.7 másodperccel a vége előtt. A franciák is hibáztak először, a büntető kimaradt, viszont a hazaiak centere, Brian Qvale nem leszedte a pattanót, hanem csak elütni akarta a gyűrűről, ami a palánkról Nikola Dragovichoz került, aki dudaszóra be is szórta a hozzá kerülő labdát, így nyert végül a francia bajnok - Kramer (15 pont, 6 gólpassz, 5 pattanó, 4 szerzett labda, 2 blokk, 25 VAL) és Rickey Paulding (19 pont, 6 gólpassz, 26 VAL) nagy estéi mentek a levesbe a sokoldalú, több lábon álló gallok ellen. Az ASVEL egyébként egy ponttal bukott az első körben, az Oldenburg egy ponttal nyert - mindkét csapatnak fordult a kocka.

A D-csoportban az Adria Ligában idén eddig csak szenvedő Mega Leksz a szintén az AL-ben szereplő Cibonát fogadta, és hullámzó első félidő után nagyon szoros második 20 percet játszottak egymással a felek. Az utolsó 5 percben 70-70 után 77-70-re megléptek a szerbek, de 79-79-nél, az utolsó perc kezdetén egyenlített Zeljko Sakic (21 pont, 13 VAL). Az utolsó szó így is a hazaiaké volt, akik tegnapi legjobb játékosuk, Ognjen Jaramaz (22 pont, 22 VAL) 26 másodperccel a vége előtt dobott duplájával győztek végül 81-79-re. A horvátoknál Sakic mellett a Boston Celtics által idén nyáron draftolt Ante Zizic (22 pont, 8 pattanó, 23 VAL) és Marin Rozic (16 pont, 8 pattanó, 22 VAL) voltak a legjobbak.

Az E-csoportban is egyetlen találkozót bonyolítottak le, ez azonban semmilyen izgalmat nem tartogatott - az AEK a Szolnok után a belga Charleroi-t is lesimázta, ezúttal idegenben győztek nagyon könnyedén (58-80) annak ellenére is, hogy az első negyedet még 3 ponttal elvesztették.