BL: Ezúttal a Zaragoza és a Dijon tett jót a Falcóval

Újabb veresége ellenére most sem zárt tragikusan rossz fordulót a vasi gárda, csak a Besiktas érte őket utol, akik ellen kulcsmeccs vár rájuk a jövő héten.

Alapszakasz, 11. forduló

A-csoport

UNET Holon (izraeli, 5-6) – SIG Strasbourg (francia, 4-7) 101-94

Lietkabelis (litván, 4-7) – Filou Oostende (belga, 6-5) 68-76

Türk Telekom (török, 8-3) – BAXI Manresa (spanyol, 7-4) 78-72

Dinamo Sassari (olasz, 8-3) – Polski Cukier Torun (lengyel, 2-9) 91-71

Az A-csoport éllovasai közül a Sassari Dyshawn Pierre (16/3 pont, 19 lepattanó) brutális dupla-duplájával magabiztosan igazolta a papírformát a Torunnal szemben, a Türk Telekom és a Manresa pedig egymással játszottak, amiből a 11 pontos hátrányból fordító Kyle Wiltjerék (22/12 pont, 4 lepattanó) jöttek ki győztesen. Az őket követő szoros középmezőny csapatai is egymással meccseltek, a forduló nyertesei az Oostende és a Holon lettek közülük. A belgák Braian Angola (19/6 pont, 9 lepattanó) vezetésével, a 26-9-re megnyert harmadik negyedükkel arattak fontos sikert a Lietkabelis otthonában, míg az izraeliek meg sem álltak 104 pontig a Strasbourg ellen, itt Marcus Foster (22/6 pont, 4 gólpassz) és T.J. Cline (18/3 pont, 10 lepattanó) remekeltek.

A mérkőzések legszebb jelenetei:

A csoport állása:

B-csoport

AEK Athén (görög, 7-4) – Teksüt Bandirma (török, 5-6) 84-96

RASTA Vechta (német, 6-5) – Telenet Giants Antwerp (belga, 3-8) 79-72

EB Pau-Lacq-Orthez (francia, 4-7) – San Pablo Burgos (spanyol, 6-5) 80-76

Anwil Wloclawek (lengyel, 5-6) – Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 8-3) 102-107

A B-csoport két kiemelkedő (vagy legalábbis eddig annak hitt) csapata közül a Hapoel Jeruszálem Wloclawekben nyert meg egy igazi vadnyugati pisztolypárbajt az Anwillal szemben, a teljesség igénye nélkül John Holland (25/15 pont, 4 lepattanó, 7/5 tripla), James Feldeine (23/21 pont, 8 gólpassz, 10/7 tripla), TaShawn Thomas (23 pont, 3 blokk, 13/11 dupla) és J’Covan Brown (21/9 pont, 10 gólpassz, 6 lepattanó) is óriásit játszott az izraelieknél. Ezzel szemben Howard Sant-Roos CSZKA Moszkvához távozása ide vagy oda, az AEK Athén nagy meglepetésre odahaza kapott ki a remeklő Sehmus Hazer (23/12 pont, 6 gólpassz, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés) által húzott Bandirmától. A Burgos is bukott a Pau otthonában, Josh Young (25/9 pont, 6 gólpassz) és a Vechta viszont nem hibázott az Antwerpennel szemben.

C-csoport

Mornar Bar (montenegrói, 4-7) – Brose Bamberg (német, 5-6) 77-73

Iberostar Tenerife (spanyol, 9-2) – ERA Nymburk (cseh, 9-2) 84-89

Nyizsnyij Novgorod (orosz, 7-4) – Periszteri winmasters (görög, 6-5) 82-76

Gaziantep (török, 3-8) – VEF Riga (lett, 1-10) 86-79

A C jelű nyolcas nagy rangadóján a Nymburk megmutatta, hogy nem viccel, hiszen az éllovas Tenerife otthonában nyertek a csehek Michael Dixon (21/9 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) és Vojtech Hruban (18/3 pont, 11 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz) extrájával, így utolérték a hispánokat (egymás elleniben azért a Tenerife maradt a jobb, akik korábban 10 ponttal nyertek Csehországban, így mindkét csapat tovább is jutott). A Nyizsnyij Novgorod-Periszteri „hatpontos” ki-ki meccset Michael Jenkins (19/9 pont) vezetésével az oroszok nyerték meg, így oda-vissza legyőzték a görögöket és fél lábbal már a rájátszásban érezhetik magukat. A Bamberg viszont nagyon fontos győzelmet hagyott Montenegróban, Jacob Pullenék (21/3 pont) könnyen lehet, hogy kiesést érően babráltak ki a szebb napokat is látott németekkel. A Gaziantep-Riga kiesési rangadót a törökök húzták be, itt Sarunas Vasiliauskas (20/12 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz, 6/6 mezőnyből) nevét érdemes kiemelni.

D-csoport

Telekom Baskets Bonn (német, 7-4) – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (5-6) 91-77

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Besiktas Sompo Sigorta (török, 5-6) – Happy Casa Brindisi (olasz, 4-7) 96-67

PAOK (görög, 4-7) – JDA Dijon (francia, 8-3) 77-84

Casademont Zaragoza (spanyol, 7-4) – Neptunas Klaipeda (litván, 4-7) 86-70

A Falcónak bár nem volt esélye a győzelemre Bonnban, ám ahogy legutóbb, úgy most sem zártak veszélyesen rossz hetet a szombathelyiek, hiszen három helyett csak egy csapat érte őket utol a tabella negyedik, utolsó továbbjutást érő helyén. Ez pedig a Besiktas-Brindisi meccs győztese, nevezetesen az isztambuli csapat volt, akiket épp jövő héten fogad az Okorn-csapat, azaz a lehetőség továbbra is adott a számukra.

A Besiktas egyébként tükörsimán robogott át az olaszokon, Oguz Savasék (17 pont, 4 lepattanó, 10/8 mezőnyből) már félidőre eldöntötték a lényegi kérdéseket (55-30).  A másik két lehetséges ellenfél a PAOK és a Neptunas lettek volna, akik a Falcóhoz hasonlóan 5-6-os mérleggel állhatnának, ám őket a Dijon illetve a Zaragoza megfosztotta ettől a lehetőségtől. A listavezető franciák jobban bírták a hajrát, Lamonte Ulmerék (15/6 pont, 11 lepattanó) a meccs utolsó 8 pontját szerezve elhozták a győzelmet Thesszalonikiből és bebiztosították helyüket a play-offban. A Zaragoza ekkora izgalmakat nem hagyott a végére, Dylan Ennis (14/9 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) és társai végig uralták a Neptunas elleni meccsüket.