Előnyben a Pana, a Real már a Final Fourban!

Ma este két találkozóval elrajtolt az Euroliga negyeddöntős párharcainak harmadik felvonása is, melyek közül kisebb meglepetésre a tel-avivi már egyben az utolsó játszma is volt a Maccabi és a Real Madrid között. A spanyol listavezető lett az első idei Final Four résztvevő, miután háromból harmadszor is simán verte David Blatt csapatát, az izraeliek tehát búcsúztak. A spanyol bajnok Barcelona viszont könnyen lehet, hogy csütörtökön követi a Maccabit, ugyanis a hihetetlen utolsó perceket produkáló Panathinaikosz újfent elverte a Pete Mickeal nélkül csak félkarú óriásnak látszó katalán sztárgárdát és 2-1-es vezetésre tett szert az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. Jöjjenek a részletek!

Negyeddöntő, 3. mérkőzés: Maccabi Tel-Aviv (izraeli, 0 - 3) - Real Madrid (spanyol, 3 - 0) 57 - 69

A Maccabi és azon belül Devin Smith (2 pont, 8-ból 1 mezőnyből) "személyes tragédiája" beteljesült, ugyanis sem a Blatt-legénység, sem pedig a tapasztalt amerikai bedobó (aki nem mellesleg az előző hónap MVP-je volt az Euroligában) nem volt képes kibontakozni saját közönsége előtt sem a Real Madriddal szemben, így a spanyolok minden várakozást felülmúlva nem csak kisöpörték az izraelieket de minden találkozón valóban fölényesen játszva értek célba és lehetnek az első Final Four résztvevők a mezőnyben.

A 30. születésnapját ünneplő Jaycee Carroll 16 pontot rámolt be, s az ő vezetésével könnyedén túllendült az egyetlen olyan időszakon is a Real, melyben igazán ment a 18 pontos, 6 lepattanós Shawn James húzta hazaiaknak. Sergio Llull (13 pont) és Sergio Rodriguez (12 pont) kreativitása a külső sor jó dobóformájával vegyítve védekezésben megoldhatatlan feladatok elé állította a Maccabit, a magasemberek pedig újfent 8-cal több lepattanót szedtek össze, mint Jamesék, így nem csoda, hogy nem fordult a kocka és most sem tudott érvényesülni a Top 16-ot a talán legjobb formában záró izraeli alakulat.

A Maccabi legjobb dobói: James 18, Ohayon, Hickman, Logan 11-11

A Real Madrid legjobb dobói: Carroll 16, Llull 13, Rodriguez 12

A három győzelemig tartó párharc végeredménye: 3 - 0 a Real Madridnak

Negyeddöntő, 3. mérkőzés: Panathinaikosz (görög, 2 - 1) - Barcelona (spanyol, 1 - 2) 65 - 63

Egészen hihetetlen, hogy három találkozó ment már le abban a párharcban, ahol egy első kiemelt, valamint egy negyediknek rangsorolt gárda küzd a Final Fourért, de a legnagyobb különbségű győzelem az csak két egységnyi maradt továbbra is. A James Gistet fájós bokával is bevető görögök korán elmentek kétszámejgyű előnnyel, ám Juan Carlos Navarro (17 pont), a sorozat pontkirálya még időben begyújtotta a rakétákat, s a harmadik etapban már a katalánok irányították az eseményeket. Onnantól szigorított védekezésén a Diamantidisz (12 pont) irányította Pana és hihetetlenül kontrollált játék vette kezdetét a parketten, a felek pedig nem engedték el egymás kezét.

A hajrá előtt CJ Wallace és a sokáig Athénban légióskodó Jasikevicius tripláival négy ponttal "meglógott" a Barca, de Ante Tomic fontos büntetőket hibázott, miközben Diamantidisz újfent kulcsszituációban verte be a triplát, így megint a hellének álltak nyerésre. A Pascual-tanítványok előtt viszont adódott még több esély is a fordításra, ám a horvát center hibái mellett a litván legenda is csak rosszat csinált már, James Gist pedig az egyik büntetőjének értékesítésével lezárta a találkozót, onnantól már csak egy elügyetlenkedett spanyol támadás következett, a lepattanóval pedig elszaladhatott ünnepelni a Pana, mely csütörtökön úgy léphet parkettre az OAKA-ban, hogy ha nyer, jegyet vált Londonba a négyesdöntőre!

A Panathinaikosz legjobb dobói: Bramos 14, Diamantidisz 12, Lasme 11

A Barcelona legjobb dobói: Navarro 17, Jasikevicius 13, Tomic 12

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 1 a Panathinaikosznak.