Euroliga: A Real nyerte a nyitónap nagy rangadóját

De Colo klasszisa ide vagy oda, Campazzo győzelemre vezette a Real Madridot a centereit nélkülöző Fenerbahce ellen – a megerősödött Himki impresszíven mutatkozott be – nem úgy a Milano, a Bayern mindössze 64 pontot engedélyezett Scoláéknak – a Panát nem tudták megtréfálni volt játékosai.

Alapszakasz, 1. forduló

Himki Moszkva (orosz, 1-0) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 0-1) 89-83

A megerősödött Himki Moszkva egyelőre még Timofej Mozgov nélkül játszva is meggyőzően mutatkozott be, az egyébként jól küzdő Maccabinak nem sok esélye volt a győzelemre. A szoros első negyedet és a 14-16-os állást követően már egyszer sem vezetett az izraeli együttes, a hazaiak előnye már 17 pont (73-56) is volt a harmadik negyedben. A Himki nyári szerzeményei közül Jonas Jerebko (14/6 pont, 7 lepattanó) mutatkozott be a legjobban, de a prímet a „régiek”, azaz Alexej Shved (22/6 pont, 6 gólpassz), Anthony Gill (18/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3/3 tripla) és Janis Timma (17/15 pont, 4 lepattanó, 4 labdaszerzés) vitték. A Maccabiban a centerek szépen hozták magukat, Tarik Black (17 pont, 3 lepattanó, 8/6 mezőnyből) és Othello Hunter (11 pont, 8 lepattanó, 6/5 mezőnyből) is hatékonyan dolgozott, a kisemberektől kellett volna sokkal több, ilyen botrányosan rossz triplázással (22/4, 18%), mint amit ezen a meccsen nyújtottak nem nagyon lehet idegenben meccset nyerni, főleg egy ilyen gátlástalanul tüzelő (35/14, 40%) ellenféllel szemben.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 22/6, Gill 18/9, Timma 17/15, Jerebko 14/6
A Maccabi legjobb dobói: Black 17, Casspi 13, Hunter 11, Bryant 10/3

Jerebko bemutatkozása a Himkiben és az Euroligában:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Panathinaikosz OPAP (görög, 1-0) – Crvena Zvezda mts (szerb, 0-1) 87-82

Nem okozott gondot a Panathinaikosz számára a Crvena Zvezda elleni szezonnyitó, a Himki Moszkvához hasonlóan az ő esetükben sem tükrözi hűen a végeredmény a meccs képét. Az első negyedben még csikorgó athéni gépezet (8-17) az idő előrehaladtával egyre olajozottabban kezdett működni, a harmadik negyedben pedig 29 pontot rámolt be a Pana és ekkor el is döntötte a találkozót (65-51). A Zöldek az első negyedben 8 támadólepattanót és összességében 16 lecsorgó labdát engedélyeztek a Zvezdának, ám miután rendezték soraikat ebben a szegmensben, onnantól már nem volt problémájuk. Nick Calathes (21/9 pont, 7 gólpassz, 3 lepattanó) és DeShaun Thomas (18 pont, 11 lepattanó) is kiválóan játszott náluk, a szerbeknél pedig a korábbi Pana-kedvencek, azaz James Gist (22 pont, 7 lepattanó) és Sztratosz Perperoglu (15/6 pont, 3 lepattanó, 3 labdaszerzés) nyújtották a legjobb teljesítményt Billy Baronnal (15/9 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó) egyetemben.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 21/9, Thomas 18, Rice 12/3, Fredette 11/3
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Gist 22, Baron 15/9, Perperoglu 15/6

Calathes és Thomas vezették győzelemre a Panát:

FC Bayern München (német, 1-0) – AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 0-1) 78-64

Nem úgy alakult az új szezonnak vérmes reményekkel nekifutó Milano számára az első meccs, mint ahogyan azt elképzelték volna, a Bayern München megoldhatatlan feladat elé állította őket. Az Olimpia lemásolta a Maccabi katasztrofális távoli dobásmutatóját (22/4, 18%), és bár ennél a bajorok sem voltak sokkal jobbak (20/6, 30%), a kiváló védekezés meghozta a gyümölcsét, a Bayern 2015 óta nem kapott ilyen kevés pontot hazai pályán és úgy tűnik idén is kemény ellenfelek lesznek mindenki számára. A müncheniek a második negyed elején öt percen keresztül nem kaptak kosarat, ez idő alatt pedig 15-öt szórtak válasz nélkül, ekkor léptek el riválisuktól (37-25), akik innentől csak futottak az eredmény után. Nihad Djedovics (16 pont, 4 labdaszerzés, 3 gólpassz, 3 lepattanó) és Vladimir Lucsics (18/3 pont, 5 lepattanó) elől-hátul remekül teljesített, míg a Milanónak nagyon hiányzott a Nedovics, Micov, Gudaitis trió, hiába mutatkozott be jól Luis Scola (17 pont, 6 lepattanó) és Sergio Rodriguez (14/3 pont, 6 gólpassz, 3 lepattanó) is náluk.

A Bayern München legjobb dobói: Lucsics 18/3, Djedovics 16, Lo 12/6
A Milano legjobb dobói: Scola 17/6, Rodriguez 14/3, Della Valle 10/3

Lucsics és Scola csapataik legeredményesebbjei voltak:

Real Madrid (spanyol, 1-0) – Fenerbahce Beko (török, 0-1) 81-77

Már rögtön az első játéknapon rendeztek egy nagy rangadót, hiszen a szinte állandó Final Four-résztvevőnek számító Real Madrid és Fenerbahce a nyitányon összecsaptak egymással. A törököknek hiányzó centereik, a tavalyi MVP Jan Vesely, illetve Joffrey Lauvergne nélkül kellett pályára lépniük, és úgy tűnt, hogy ez rögtön az elején meg is pecsételheti sorsukat. A Real Jeffery Taylor (19/9 pont, 9/8 mezőnyből) 12 pontjával 19-4-es villámrajtot vett, ám nemhogy nem lett belőle kiütés, hanem Nando De Colo (22/6 pont, 5 lepattanó) extraklasszis produkciójának köszönhetően a félidőben már csak egyetlen pont volt a különbség a csapatok között (43-42). Fordulás után aztán ismét a Real percei következtek, a spanyolok újabb 11-0-s rohanásából ezúttal Anthony Randolph (15/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 3 labdaszerzés) vette ki 8 ponttal a részét. De a folyékony madridi támadójáték alfája és omegája ezúttal is Facundo Campazzo (14/6 pont, 8 gólpassz, 4 lepattanó) volt, lassan kijelenthető, hogy ennek a Realnak nem Llull vagy Fernandez, hanem a kis argentin karmester a legfontosabb játékosa. Akkor jött fel a Fener az első félidőben, mikor Campazzo ült, és így volt ez a hajrában is, hiszen 71-60-ról 73 pontnál ismét egalizálni tudtak a törökök, akiknél Derrick Williams (19/9 pont, 10 lepattanó) és Nikola Kalinics (13/3 pont, 3 lepattanó) is szépen játékba melegedett. A végjátékra aztán Campazzo ismét visszatért és lehozta a meccset csapatának, az extrém small ball (Szlukasz, De Colo, Mahmutoglu, Dixon, Williams ötös) végül nem eredményezett győzelmet a foghíjas Fenernek.

A Real Madrid legjobb dobói: Taylor 19/9, Randolph 15/9, Campazzo 14/6, Fernandez 10/9
A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 22/6, Williams 19/9, Kalinics 13/3