Euroliga: a Zalgiris cafatokra lőtte a Baskonia védekezését

18 hármast bombáztak be a litvánok - Pireuszban nyert a Valencia - megszakította vereségsorozatát az ASVEL - thrillert hozott a Pana-Real - menetel a Zenit és a Milano - hozta a kötelezőt a Barcelona.

Euroliga, alapszakasz, 14. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 11-3) – Himki Moszkva (orosz, 2-12) 87-74

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 24/6, Higgins 20/6, Abrines 13/9.
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 22/15, Karaszev 13/3, Mickey 13.

CSZKA Moszkva (orosz, 11-3) – Anadolu Efes (török, 7-7) 100-65

A címvédő CSZKA Moszkvának és a tavalyi, félbeszakadt szezon legjobb csapatának, az Efesnek a találkozója igazi csúcsrangadónak ígérkezett. A várt nagy derbi azonban elmaradt, hiszen a bombaformában lévő, zsinórban kilencedik győzelmét jegyző CSZKA valósággal megsemmisítette Ergin Ataman csapatát. Mike James (11/3 pont, 10 gólpassz, 5 lepattanó) ezúttal az előkészítésben jeleskedett és dupla-duplát jegyzett, csakúgy, mint Nikola Milutinov (12 pont, 10 lepattanó, 6/6 mezőnyből), a pontokért pedig elsősorban Will Clyburn (22/9 pont) felelt. Az oroszok mindössze 4 ponton tartották a liga egyik legnagyobb sztárját, Shane Larkint, és az első perctől uralták a mérkőzést, a vége pedig kiütés lett.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Clyburn 22/9, Hilliard 16/6, Milutinov 12, James 11/3
Az Efes legjobb dobói: Micics 14/3, Dunston 13, Beaubois 10/6

Fenerbahce Beko (török, 5-9) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 8-5) 71-79

A Fenerbahcénak ezúttal Jan Vesely nem állt rendelkezésére, nem mintha a 2019-es MVP-vel ők lettek volna az esélyesek a Milano ellen. A pocsék formában lévő törökök egy negyeden át tartották magukat (25-26), majd az Olimpia egy 11-0-s rohammal húzott el, a második félidő pedig már nagyon sima volt a taljánok számára. A végeredmény csalóka, 71-79-re 61-78-ról jött vissza a Fener, mikor már minden rég eldőlt.

A Fenerbahce legjobb dobói: Pierre 16/6, Barthel 13/6, De Colo 12/6, Westermann 10/6
A Milano legjobb dobói: DeDay 15/9, Punter 13/3, Datome 10/6, Shields 10/3

Crvena Zvezda mts (szerb, 4-10) – ALBA Berlin (német, 6-7) 84-90 h.u.

Nagyon jó meccset játszott egymással a Crvena Zvezda és az ALBA Berlin, amit a negyedik negyedben 14 pontos hátrányból felállva tudtak a maguk javára fordítani a németek. 64-50-nél talán már megnyugodtak a hazaiak, Maodo Lo (21/12 pont, 6 gólpassz) és Peyton Siva (19/9 pont, 6 gólpassz) egymás után dobott öt triplája azonban visszahozta a meccsbe a berlinieket. Az ALBA kiharcolta a hosszabbítást, a túlórát pedig már egyértelműen ők dominálták, így újabb szép győzelmet arattak.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Loyd 21/12, Dobrics 13/9, O’Bryant 12
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Lo 21/12, Siva 19/9, Thiemann 13

Zalgiris Kaunas (litván, 7-7) – TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 6-7) 92-73

A siker útjára a sorozatban elszenvedett hat veresége után múlt héten visszatérő Zalgiris lendülete a Baskonia ellen is kitartott, így a vártnál jóval simább meccset hozott ez az összecsapás. A kaunasiaknál kiszakadt a zsák, Arturas Milaknis (15/15 pont, 7/5 tripla) főszereplésével ugyanis pazarul tripláztak, összesen 18 hármast süllyesztettek el 69%-os pontossággal, amivel nem tudták tartani a lépést a baszkok.

A Zalgiris legjobb dobói: Milaknis 15/15, Lekavicius 13/6, Lauvergne 12, Hayes, Grigonis 11/9-11/9
A Baskonia legjobb dobói: Fall 14, Peters 12/6, Vildoza, Dragic 10/6-10/6

Panathinaikosz OPAP (görög, 4-9) – Real Madrid (spanyol, 9-5) 93-97  2x h.u.

Nagyon nagy csatára kényszerítette a Panathinaikosz a Real Madridot, a győzelem azonban kétszeri hosszabbítás után mégis a spanyol sztárcsapaté lett. Úgy tűnt, hogy a Real különösebb probléma nélkül behúzza a találkozót, Nemanja Nedovics (27/12 pont) vezetésével a Pana azonban 14 pontos hátrányból egalizálni tudott. Sőt, a rendes játékidő és az első hosszabbítás végén is támadhattak a győzelemért a görögök, ezekkel az esélyekkel viszont nem tudtak élni, ami a legvégén visszaütött számukra. Edy Tavares (20 pont, 14 lepattanó) óriásit játszott a Realban, az igazi hős azonban nem a zöld-foki óriás, hanem Alberto Abalde (19/3 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) lett, aki a 19 pontjából 15-öt a hosszabbításokban termelt és kvázi hozta a meccset csapatának.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Nedovics 27/12, Papapetru 18/9, Papajannisz 14, Bentil 13
A Real Madrid legjobb dobói: Tavares 20, Abalde 19/3, Randolph 18/6, Thompkins 12/6,  Carroll 11/3

Zenit Szentpétervár (orosz, 8-4) – FC Bayern München (német, 9-5) 79-75

Az idei szezonban eddig élcsapatnak számító gárdák összecsapása szorosan alakult, az utóbbi időben kicsit megtorpanó, zsinórban két vereséget begyűjtő Zenit azonban végül otthon tartotta a győzelmet. Az orosz gárda a 20 pontig jutó Billy Baron, a litván Arturas Gudaitis, illetve Will Thomas jó játékának köszönhette a sikert, no meg a 11 beszórt triplának. A vendég Bayernben hiába értek el négyen is legalább 10 pontot, az utolsó szűk két percben 72-75-ös állás után már nem tudtak pontot szerezni, egy támadóhibával és egy sima eladott labdával teremtették esélyt a Zenitnek a győzelemre - hozzá kell tenni, hogy a németek legjobb dobója, Vladimir Lucsics nem léphetett pályára.

A Zenit legjobb dobói: Baron 20/12, Thomas 13/3, Gudaitis 12.
A Bayern München legjobb dobói:  Reynolds 13, Seeley 12/3, Baldwin IV 12.

Olympiakosz Pireusz (görög, 7-6) – Valencia Basket (spanyol, 9-5) 85-96

A Valencia nem győzni jár Pireuszba, a mostani sikert megelőzően utoljára 2003-ban nyertek itt, összességében kilencmeccses rossz sorozatukat törték meg a görögök ellen. Ahogy az eredmény is mutatja, inkább a támadójáték dominált az összecsapáson, viszont elég sima meccsnek bizonyult. A spanyolok hamar 10 pont körüli előnyt harcoltak ki, onnantól kezdve pedig szinte csak arra figyeltek, hogy fenn tudják tartani a saját ritmusukat - a harmadik negyedben 17 ponttal is jártak már előrébb. Majdnem 50 százalékkal dobták a hármasokat, 20/21 büntetőt küldtek a helyére, míg a kétpontosokat extra hatékonysággal, 65% felett értékesítették, ezzel összességében az Olympiakosz nem tudott mit kezdeni. A hazaiak akaratával nem volt baj, kiharcoltak 27 büntetőt és 85 ponttal a legtöbbször győzni is lehet - szerencsétlenségükre nem ezen a meccsen.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Sloukas 18/12, McKissic 16/3, Jean-Charles 14/6, Vezenkov 14/3.
A Valencia legjobb dobói: Dubljevics 20/6, Williams 16/6, Kalinics 14.

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 4-9) – Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 5-9) 84-81

A két alsóházi csapat összecsapásán Tony Parker csapatának sikerült előrelépnie, megszakították három meccses vereségsorozatukat. A szép játék elmaradt, mindössze 3/13-mal céloztak a triplavonalon túlról, közelebbről viszont ellenállhatatlanul dobtak, a kétpontosokat 67% felett szórták be, és a festékben is jobbnak bizonyultak lepattanózásban és blokkokban is. A kétpontosokat 6/6-tal dobó Norris Cole, illetve a 7/9-cel célzó Moustapha Fall vitte a prímet, de a 12 játékosból 11 szerzett pontot, kicsit mindenki hozzátett. A végén ez is majdnem kevés lett, a túloldalon 25 pontot termelő Scott Wilbekin az ő szintjén tisztának számító saroktriplát rontott az utolsó másodpercekben. Összességében a Maccabi ma nem működött jól, Wilbekin is 3/9 triplával zárt, Elijah Bryant 0/6 hármasmutatót rakott össze, így nem tudták kihazsnálni ellenfelük gyenge kinti dobóformáját.

Az ASVEL legjobb dobói: Cole, Fall 15-15, Noua 11/3.
A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 25/9, Bryant 12, Bender 11/6.