Euroliga: Feltámadóban az idei Final Four házigazdája

Egy nem mindennapi zsákolással nyert Tel-Avivban ki-ki meccset a Baskonia – a zsinórban nyolcadszor nyerő Fener a Mike James-showt is túlélte – vérbeli rangadó volt az Olympiakosz-Efes csata is – a CSZKA dominálta a moszkvai derbit

Alapszakasz, 12. forduló

Real Madrid (spanyol, 10-2) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 6-6) 92-65

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Real Madrid legjobb dobói: Thompkins 17/9, Randolph 16/12, Carroll 15/3, Tavares 12
A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 16/6, Pangos 11/3

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Olympiakosz (görög, 7-5) – Anadolu Efes (török, 8-4) 88-81

Nagyon jó, izgalmas meccset játszott egymással az Olympiakosz és az Efes, amit végül a hajrában végrehajtott több jó kulcsfontosságú játékuknak köszönhetően a görögök nyertek meg. Az Efes a múlt héthez hasonlóan ezúttal is csak megráncigálni tudta nagynevű riválisa bajszát, de a Real után az Olympiakoszt sem tudta végül legyőzni. A pireusziak kezdtek sokkal jobban, ám 23-8 után Vaszilije Micics (24/12 pont, 6 gólpassz) és Shane Larkin (20/6 pont, 3 lepattanó) vezetésével szépen felálltak a törökök, a negyedik negyed elején, 66-73-nál már nekik volt komolyabbnak mondható fórjuk. Az Olympiakosz azonban egy 8-0-s rohammal fordított, majd 79-79 után Axel Toupane (19/12 pont) és Zach LeDay (10/6 pont) eldöntötték a meccset a hazaiaknak.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Toupane 19/12, Milutinov 15, LeDay 10/6, Szpanulisz 10/3, Printezisz, Strelnieks 10-10
Az Efes legjobb dobói: Micics 24/12, Larkin 20/6

A Toupane-Milutinov és a Micics-Larkin duó teljesítménye:

CSZKA Moszkva (orosz, 10-2) – Himki Moszkva (orosz, 4-8) 88-74

Alexej Shved mellé Anthony Gill is hetekre kidőlt a Himki Moszkvában, így pedig nem volt esélye a győzelemre a Barcokasz-csapatnak a CSZKA elleni városi derbin. A hazaiak végig vezettek a találkozón, ami akkor dőlt el végleg, mikor szemvillanás alatt repesztett egy újabb 12-0-s rohamot a CSZKA, amivel 66-44-re módosult az állás. Érdekesség, hogy a Himki mind a 23 büntetőjét bedobta, ami a harmadik legtöbb egy meccsen belül hibátlanul értékesített egypontos az Euroliga történetében.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Hackett 14/6, Rodriguez 12/6, Higgins 11/3, De Colo, Clyburn 10/3-10/3
A Himki Moszkva legjobb dobói: Markovics 18/6, Thomas 15, Mickey 14, Crocker 13/6

Fenerbahce (török, 11-1) – AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 6-6) 92-85

Egy egészen nagyszerű és látványos meccset játszott egymással a Fenerbahce és a Milano, amit végül megérdemelten a listavezető nyert meg. Az elmúlt három, idegenben játszott találkozója után hazatérő Fenernek ez volt sorozatban a nyolcadik győzelme, a Milanót pedig immár zsinórban kilencedszer verték meg az isztambuliak az elmúlt években. A találkozó egészen szoros volt az első félidőben, a nagyszünet után aztán remekül jött ki a folytatásra a Fener, a törökök 10 pont körüli fórral vezettek egészen a hajráig, mikor az extázisban játszó, ismét karriercsúcsot döntő Mike James (31/18 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) a hatodik triplájával 81-79-re hozta fel az olaszokat. A Fenernek is volt azonban egy nyerőembere Marko Gudurics (20/6 pont, 3 gólpassz, 8/7 mezőnyből) személyében, a szerb bedobó a következő két támadásban két hármassal válaszolt és hozta ismét megnyugtató helyzetbe csapatát egy perccel a vége előtt.

A Fenerbahce legjobb dobói: Gudurics 20/6, Vesely 17, Lauvergne 15, Datome 10/3
A Milano legjobb dobói: James 31/18, Kuzminskas 13/3, Gudaitis 13

Gudurics és James nem mindennapi duettje:

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 3-9) – KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 5-7) 79-81

A szezont egyaránt pocsékul kezdő, majd edzőt is váltó Maccabi és Baskonia néztek farkasszemet egymással Tel-Avivban. A közben felszálló ágba került két gárda remek meccset játszott egymással, ami csak az utolsó labdabirtoklás során dőlt el. Sokáig úgy tűnt, hogy a Maccabi fogja behúzni a mérkőzést, az izraeliek többször is voltak 10 pontos előnyben a második félidőben. A záró felvonást azonban 5/5 jó triplával nyitotta a Baskonia, így kiegyenlítetté vált a találkozó, amit 79-79-nél, bő 10 másodperccel a vége előtt Vincent Poirier (12 pont, 12 lepattanó) döntött el egy pokolian nagy zsákolással, mikor több embert is áthúzott.

A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 13/9, Kane 13/3, O’Bryant 12/3, Tyus 12
A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 20, Janning 16/12, Hilliard 15/9, Vildoza 12/12, Poirier 12