Euroliga: Három karriercsúcs, három győzelem

Vaszilije Micics, Vladimir Lucsics illetve Darrun Hilliard is óriásit játszott és sikerre vezette csapatát – rangadót nyert és őrzi második helyét a Bayern – az Efes Larkin, a CSZKA pedig James nélkül nyert – a Maccabinál végre kiszakadt a zsák, a Zalgiris bánta

Alapszakasz, 4. forduló

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 1-4) – Crvena Zvezda mts (szerb, 3-4) 68-89

A negyedik fordulóból elhalasztott ASVEL-Zvezda meccsel indult az újabb Euroliga-hét, melyet kisebb meglepetésre a szerbek nagyon magabiztosan nyertek meg. A szezon eddigi pontkirálya, Jordan Loyd (29/9 pont, 5 labdaszerzés, 14/10 mezőnyből) ismét robbantott, de mellette Corey Walden (20/9 pont, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés) is nagyot játszott, a társak pedig védekezésben voltak első osztályúak, így nem volt kérdés, hogy ki nyeri a találkozót.

Az ASVEL legjobb dobói: Freeman 14/6, Yabusele 11/6, Lighty 11/3
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Loyd 29/9, Walden 20/9

Alapszakasz, 8. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 7-1) – Fenerbahce Beko (török, 4-4) 97-55

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Kuric 25/21, Smits 20/6, Mirotic 16/6, Abrines 12/9, Higgins 11/3
A Fenerbahce legjobb dobói: Brown 10, Westermann 9/3

CSZKA Moszkva (orosz, 5-3) – TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 2-4) 89-86

A CSZKA Moszkva Mike James nélkül is le tudta győzni a Baskoniát, méghozzá végig vezetve, teljesen megérdemelten. Darrun Hilliard (31/21 pont, 10/7 tripla) köszönte szépen a James hiányában kapott extra perceket és berámolt karriercsúcsot jelentő 31 pontot, közte hét triplát. Ezek közül az utolsó pedig ha úgy tetszik meccsnyerő is volt, hiszen 84 pontnál kiegyenlítettek a jól küzdő, a meccset egy pillanatra sem feladó baszkok, ám ezen az estén Hilliard volt a mérleg nyelve.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Hilliard 31/21, Hackett 16/6, Clyburn, Shengelia 12/3-12/3
A Baskonia legjobb dobói: Fall 19, Henry 17/6, Peters 13/6, Vildoza 13/3, Giedraitis 10/3

Olympiakosz Pireusz (görög, 5-3) – ALBA Berlin (német, 1-5) 75-71

Az ALBA Berlin szépen összeszedte magát a Hangáéktól elszenvedett múlt heti megsemmisítő veresége után, most azonban a germánok ha lehet még egy annál is fájóbb kudarcot szenvedtek el az Olympiakosszal szemben. A vendégek ugyanis már 15 ponttal is vezetett a félidőhöz közeledve (20-35), a térfélcserét követően azonban teljesen összeomlottak. Egy másik Olympiakosz futott ki az öltözőből a parkettre, akik 27-9-re nyerték meg a harmadik játékrészt és megfordították a találkozót.

Az Olympiakosz legjobb dobói: McKissic 14/6, Jean-Charles 13, Vezenkov 11/6
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Giffey 13/6, Lo 10/3, Thiemann 10

Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 3-5) – Zalgiris Kaunas (litván, 5-3) 85-57

A Maccabi több peches, szoros meccsen elszenvedett vereség után a Zalgirisen „töltötte ki a dühét”, a litvánok ugyanis alaposan beleszaladtak a késbe ellenük. A tel-aviviak védekezésben és támadásban is dominálni tudták az eddigi játékukat nyomokban sem hozó Zalgirist, az első félidőben egy óriási, 20-0-s rohamot mértek rájuk és már ekkor 30 pontos előnybe kerültek (53-23). Ezúttal Wilbekintől sem kellett az extra, sőt a cserék Tyler Dorsey-val (16/6 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) az élen 47-38 arányban múlták felül a kezdőötöst.

A Maccabi legjobb dobói: Dorsey 16/6, Jones 15/3, Bender 11/9, Wilbekin 10/6, Bryant 10
A Zalgiris legjobb dobói: Walkup 12, Grigonis 11/3, Lauvergne 11

Crvena Zvezda mts (szerb, 3-5) – Real Madrid (spanyol, 4-4) 67-73

Egy félidőt bírt a Real Madrid ellen a szerdán még az ASVEL otthonában diadalmaskodó Zvezda, így elmaradt a szerbek újabb bravúrja. Pedig Jordan Loyd (22/9 pont, 3 gólpassz) és Corey Walden (16/6 pont) ismét nagyon jók voltak, csapatuk pedig nagyszerűen kezdett (21-8) és uralta az első félidőt. A Real aztán megvillantotta foga fehérjét, 23-11-re nyerték meg a harmadik negyedet a blancók és átvették a meccs irányítását. A szívósan küzdő Zvezda 65-64-nél egy pillanatra még fordított, ám az ezt követő négy percben nem tudtak újabb kosarat szerezni, így Trey Thompkins (14/12 pont, 6 lepattanó) újabb két triplája végzetesnek bizonyult számukra.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Loyd 22/9, Walden 16/6
A Real Madrid legjobb dobói: Thompkins 14/12, Randolph 13/9

Panathinaikosz OPAP (görög, 2-4) – Anadolu Efes (török, 4-3) 77-80

A Panathinaikosz és az Efes is vezérei, azaz Nemanja Nedovics és Shane Larkin nélkül érkezett az egymás elleni derbire, így ahogy a CSZKA-nál Hilliard esetében, úgy ezen a meccsen is megnyílt az út a többiek számára. A Panában a frissen igazolt Shelvin Mack (18/9 pont, 4/3 tripla) mutatkozott be kiválóan, a túloldalon pedig Vaszilije Micics (33/15 pont, 7/5 tripla) játszott egészen elképesztően. A már több remek szezont is maga mögött tudó szerb hátvéd minden eddigi produkciójára rátett egy lapáttal, felmérte, hogy habár volt 13 gólpasszos meccse is már idén, ezúttal nem a kiszolgálásban, hanem a pontszerzésben kell előlépnie, erre van szüksége csapatának. A harmadik negyedben ugyanis 17 pontot betermelve az addig inkább a Panának álló meccset átbillentette az isztambuliak oldalára, az Efes pedig van olyan jó gárda, hogy egy közel 10 pontos vezetést (66-75) már ne adjon ki a kezéből az utolsó percekben. A törökök számára a gyenge kezdés után így a zsinórban aratott harmadik győzelemmel, Micicsnek pedig 33 pontos karriercsúccsal végződött az este.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Mack 18/9, Papajannisz 16/3, Papapetru 12/3, White 11/3
Az Efes legjobb dobói: Micics 33/15, Simon 12/3

FC Bayern München (német, 6-2) – Valencia Basket (spanyol, 4-3) 90-79

Igazi rangadót játszott egymással az eddig legfeljebb középcsapatnak számító, idén viszont igazán remek kosárlabdával és szép győzelmekkel előrukkoló Bayern München és Valencia. A meccs pedig rá is szolgált erre a jelzőre, hiszen végig szorosan és izgalmasan alakult. A végeredményben szereplő 11 pontos különbség nagyon csalóka, az első három negyedben ugyanis legfeljebb 6-7 egységgel vezetett valamelyik fél, 76-76-nál pedig még döntetlen volt az állás. Ezt követően azonban Vladimir Lucsics (22/9 pont, 7 lepattanó) és Paul Zipser (20/12 pont, 4 lepattanó) előléptek, az ő kosaraikra nem volt válasza a Valenciának. Lucsicsot érdemes néhány szóban külön is méltatni, hiszen az időközben szépen lassan klasszissá érő szerb erőcsatár kiváló szezont fut, Nikola Mirotic mögött közel 22-es értékkel a második az indexpontszám-listán. 35-ös értékkel és 22 ponttal fejezte be ezt a találkozót, az előbbi karrierje legjobb teljesítményének számít, a Bayern pedig nem kis meglepetésre 6-2-es mérleggel ott lohol a Barca nyomában a második helyen.

A Bayern München legjobb dobói: Lucsics 22/9, Zipser 20/12, Johnson 17, Thomas 11/3
A Valencia legjobb dobói: Prepelic 18/9, Dubljevics 12, Kalinics 10

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 1-5) – Zenit Szentpétervár (orosz, 3-1) 53-66

Finoman fogalmazva sem verdeste az eget a színvonal az egyaránt rengeteget kihagyó ASVEL és Zenit összecsapásán. A 21-28-as félidei állás már egy-egy jó negyedben össze szokott jönni, és a meccs második fele sem volt sokkal jobb. A Zenit aztán egy 10-0-s rohammal fejezte be a találkozót és megszerezte a győzelmet.

Az ASVEL legjobb dobói: Kahudi 14/12, Fall, Lighty 10-10
A Zenit legjobb dobói: Thomas 14, Poythress 12

Himki Moszkva (orosz, 1-6) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 3-2)

Elhalasztva, a Milano nem tudott kiállni legalább 8 játékossal a mérkőzésre.